Найдорожчий художник України розписав церкву

19/06/2019

19 живописних робіт на біблійні сюжети створив найдорожчий художник України Анатолій Криволап, 72 роки, разом із Ігорем Ступаченком, 64 роки.

Зобразили архангелів, чотирьох євангелістів, Успіння, Трійцю, покладання Христа до гробу, жінок-мироносиць.

Після виставки в київській галереї “Лавра” розписи вмонтують у храм Покрови Пресвятої Богородиці в селі Липівка Макарівського району на Київщині.

— Коли людина приходить до церкви, потрібно, щоб ніщо її не лякало, — каже Анатолій Криволап. — Щоб мала піднесення. Раніше прості люди жили в примітивних умовах. Приходили до храму, бачили чудо, сяйво. І це наближало їх до Бога. Намагався відтворити це. Використав біле тло із золотом і сріблом, яскраві кольори. Є перегук із Софією Київською. Ті ж самі принципи. Але там була мозаїка, а тут сучасне оздоблення і технології. А також моя індивідуальність як художника.

Сюжети трактував по-різному. А нетільки у класичному стилі. Коли йдеться про драматичні події, фігури персонажів гострокутові. Як “Покладення Христа до гробу”. Якщо це “Трійця”, то зображена у гармонійній кольоровій гамі. Головний розпис — на золотистому фоні, “Покров Пресвятої Богородиці”. Буде 12 метрів заввишки.

На ці розписи пішло чотири роки. Працювали вдвох із Ігорем Ступаченком, який розробляв композиції, робив тло. А я клав колір. Розписував на підлозі. Робота триває, це лише частина.

Оздоблювати церкву не був готовий. Але зрозумів, що то доля. Вирішив, що неправильно брати за це гроші. Малював безкоштовно. Це моя вдячність Богу.

Храм у селі Липівка спорудили за кошти мецената Богдана Батруха на місці зруйнованої в 1940-х Покровської церкви. Раніше в цьому селі служив священником двоюрідний брат Федора Достоєвського.

Богдан Батрух вдруге залучає сучасного художника до розпису церкви. У 1990-х в рідному польському містечку Білий Бор він побудував храм Різдва Пресвятої Богородиці за проектом польсько-українськього художника Єжи Новосельського.

Виставка розписів “Українська ідентифікація” Анатолія Криволапа та Ігоря Ступаченка в галереї “Лавра” триватиме до 14 липня.

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь