На Закарпатті визначили шість об’єктів для “Великої реставрації”

12/04/2021

У Закарпатській облдержадміністрації погодили перелік об’єктів сакральної спадщини, які можуть включити до президентської програми «Велика реставрація».

До нього увійшли шість пам’яток архітектури, передає Укрінформ із посиланням на офіційний сайт Закарпатської ОДА.

Зазначається, що відповідні матеріали вже надіслали на розгляд профільному міністерству.

«Відновлення первозданного вигляду дерев’яних церков області, їхнє збереження та промоція – наш обов’язок перед дітьми та батьками. Адже ці пам’ятки – скарбниця автентичності та унікальності багатьох поколінь», – зауважив голова облдержадміністрації Анатолій Полосков.

За його словами, відновлені за державним проєктом пам’ятки сприятимуть розширенню туристичних «магнітів» краю.

До пропонованого переліку увійшли шість пам’яток сакральної архітектури Закарпаття: церква Успіння Пресвятої Богородиці та дзвіниця в с. Новоселиця Берегівського району, церква Святого Миколи в с. Середнє Водяне Тячівського району, церква Святого Миколи в с. Колодне Тячівського району, церква Святої Параскеви в с. Олександрівка Хустського району, дзвіниця церкви Святого Миколи в с. Сокирниця Хустського району та церква Успіння Пресвятої Богородиці в с. Ділове Рахівського району.

За словами Полоскова, проєкт передбачає не лише реставрацію та збереження пам’яток, а й включає комплекс заходів щодо безбар’єрного доступу для всіх відвідувачів.

Реставруватимуть пам’ятки впродовж півтора року.

Реалізовуватимуть проєкти у співфінансуванні державного й обласного бюджетів, за сприяння Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» та за рахунок коштів Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020 рр.

Вартість масштабних робіт – понад 25 млн грн.

Джерело: day.kyiv.ua

No Comments

Залишити відповідь