На Вінниччині Шевченківське свято відкривали за участі літераторів з різних країн світу

24/05/2018

Міжнародне Шевченківське літературно-мистецьке свято «В сім’ї вольній новій» розпочалося сьогодні у Вінниці з огляду експозиції світлиць громад області та мистецьких виставок, які розгорнули на площі Тараса Шевченка біля пам’ятника Великого Кобзаря. Святкові заходи триватимуть упродовж трьох днів, з 24 по 26 травня. І окрім Вінниці, відбуватимуться ще одинадцяти містах області. Адже, як каже начальник управління культури і мистецтв Вінницької ОДА Станіслав Городинський, головна мета Шевченківського свята – це вшанувати пам’ять Великого Кобзаря та познайомити жителів регіонів з творчим доробком літераторів і художників з України та з-за кордону.

«Свято триватиме за участі відомих українських поетів, літераторів, художників з усіх областей України, а також іноземних країн. Вже зустріли представників з Болгарії, Польщі, Молдови, чекає поетів з Латвії та інших європейських держав, – розповідає Станіслав Городинський. – Упродовж трьох днів вони зустрічатимуться зі студентською та учнівською молоддю, молодими письменниками, громадськими діячами майже в усіх райцентрах області. У програмі передбачені тематичні екскурсії, літературно-мистецькі вечори, а також театралізоване дійство «Борітеся – поборете!».

«У Вінниці гості свята відвідають Вінницький обласний літературно-меморіальний музей-садибу Михайла Коцюбинського, проведуть творчі зустрічі зі студентами трьох вишів, зустрінуться з читачами обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тімірязєва та бібліотеки для дітей імені Франка», – додав директор департаменту культури Вінницької міськради Максим Філанчук.

Завершальним акордом свята стане відкриття пам’ятника Кобзареві у містечку Гнівань, недалеко від обласного центру. Урочиста церемонія закриття Шевченківського свята «В сім’ї вольній новій» відбудеться в суботу, 26 травня, у Вінницькому обласному українському академічному музично-драматичному театрі імені М.Садовського за участі відомих майстрів слова та Національного заслуженого академічного народного хору України  імені Григорія Верьовки.

Міжнародне Шевченківське літературно-мистецьке свято «В сім’ї вольній, новій» проводиться в Україні з 1981 року. Спочатку заходи в рамках Шевченківського свята відбувалися в Києві та на Черкащині, а з 1988 року  з метою популяризації творчої спадщини Великого Кобзаря, урочистості стали проводити щороку в одній із областей. На Вінниччині святкування відбувається вдруге. Перший раз область приймала Шевченківське свято у 1991 році. Вдруге естафету прийняла цього року від Луганщини.

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь