На Вінниччині пройде ювілейний фестиваль звичаєвої культури “Живий вогонь”

08/06/2018

Ювілейний Х Міжнародний фестиваль звичаєвої культури «Живий вогонь» відбудеться у суботу, 23 червня, в Хмільнику, де зберуться фольклорні колективи з усієї Вінниччини. Дійство відбуватиметься в Центральному парку з десятої години ранку і до опівночі. На гостей чекатимуть численні майстер-класи ковалів, гончарів, ткачів, художників, музикантів. Діятиме ярмарок народних виробів та виїзний пункт харчування. Особливістю цьогорічного етнофестивалю стане відкриття галявини щастя, де можна буде відновити сили за допомогою спеціальних вправ від мольфарів. А кульмінацією свята стане обрядове купальське дійство, в ході якого з дерев’яної установки без застосування запалу висікають іскру –символічний «живий вогонь».

«Обряд проводять за древнім слов’янським звичаєм, спалюють опудало Марени та водять хороводи довкола ватр, а на воду пускають віночки. Втім фестиваль триває весь день, а тому ще задовго до обряду розгортаються тематичні галявини. Однієї з головних є повстанська, на ній буде відтворено побут вояків УПА, експонуватимуться речі, листівки, зброя, проводиться ідеологічна програма українського націоналіста. Паралельно працюватиме козацька, спортивна, мистецька та дитяча галявини, до яких уже звикли відвідувачі минулих років, – коментує співорганізатор дійства Ольга Маліновська.

На фестиваль з’їдуться козацькі організації із Запоріжжя, Кам’янець-Подільського, Нікополя, Черкас, Вінниці та інших регіонів. Окрім показових виступів, вони будуть змагатись в старовинній грі «Лава на лаву». До змагань долучаться і команди силових структур Вінницької області.

Музична програма складатиметься з двох частин: народна сцена вдень та рок-сцена ввечері. На народній сцені виступатимуть українські фольк-колективи з різних куточків Вінницької області. Серед рок-гурів: Зубр ко, «Спека» «Толока» та гурт «Не лізь бо вб’є». Хедлайнером свята стане «Ангажмент на вівторок». Вхід на територію фестивалю безкоштовний.

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь