На Вінниччині готуються до відкриття музею Леонтовича

17/07/2016

22 серпня у селі Марківці, що на Вінниччині, відкриють капітально відреставрований музей Миколи Леонтовича. До цієї дати камінотеси, які зібралися на пленер у Буші, мають витесати п’ять скульптур Миколи Леонтовича. На це з обласного бюджету виділи 15 тисяч гривень. Загалом на реставраційні роботи музею витратили майже 1,5 мільйони гривень. Все це для того, аби перетворити напівзруйноване приміщення колишнього музею у масштабний меморіальний комплекс європейського зразка.

«Багато часу були пішло на виготовлення проектної документації, адже могила композитора є пам’ятником, який перебуває під охороною ЮНЕСКО. А ми прагнули не просто відремонтувати будівлю музею, а створити цілий комплекс, об’єднаний парком та відповідною туристичною інфраструктурою, – пояснює директор департаменту культури і туризму Вінницької ОДА Станіслав Городинський. – Зараз роботи на завершальному етапі. Залишилося відремонтувати системи водопостачання та водовідведення, облаштувати вбиранню на території комплексу, встановити лавочки та альтанку на задньому дворі. Восени висадимо нові дерева у сквері довкола музею. А з нагоди відкриття прикрасимо його кам’яними скульптурами, які вже створюються вінницькі майстрами у Буші».

З 20 серпня розпочнеться встановлення нової експозиції. Окрім нових експонатів, наукових знахідок, музейники підготували цінні та раритетні речі, які стосуються родини композитора та його особисто. Це зокрема фотографії Леонтовичів, великий фотопортрет матері композитора Марії Йосипівни, маловідома фотографія Першого українського національного хору. Також будуть представлені меблі та предмети інтер’єру з будинку Леонтовичів: великий дубовий стіл, настінний годинник, картини, посуд, килими, письмове приладдя та інше. Чільне місце експозиції посідатиме старовинне піаніно, на якому вчилися грати всі діти Леонтовичів.

На відкриття музейного комплексу приїдуть знані в Україні за її межами хорові капели. Чиновники сподіваються, що музейний комплекс у селі Марківці зробить ім’я Леонтовича брендом Вінниччини, поряд із таким як Микола Пирогов.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь