На Тернопільщині знайшли предмети Трипільської культури

27/09/2016

На Тернопільщині, в печері Вертеба археологи знайшли жіночу фігуру із глини часів Трипільської культури. Про це повідомляють Тернопільські експрес-новини.

Як каже директор Борщівського обласного музею, історик та археолог Михайло Сохацький, у таких формах жіночих зображень наші предки, очевидно, втілювали образи шанованих божеств, що уособлюють в землеробсько-скотарських племен ідею родючості і загального добробуту.

Трипільські жіночі статуетки дуже еротичні. Судячи зі силуетів, ідеалом жіночої краси трипільці вважали невеличкі груди та пишні стегна. Серед знайдених предметів також – фігурки з клином замість ніг. Клини встромлювалися або в п’єдестал, або в спеціальний отвір.

«Вертеба – це своєрідне сховище трипільців, куди вони втікали від тієї чи іншої небезпеки і брали з собою різні, потрібні їм предмети. Досліджено, що в печері вони перебували впродовж 500 років. Тому стільки тут залишків матеріальної культури трипільців, яку ми маємо можливість досліджувати», − розповідає Михайло Сохацький.

Підготувала Оксана Бруско

Фото: teren.in.ua

Джерело: cultua.media

No Comments

Залишити відповідь