На Полтавщині знайдено Скіфське золото

14/08/2019

Там археологи також виявили зброю та посуд.

У селищі міського типу Котельва на Полтавщині археологи знайшли золото та зброю скіфів.

Про це повідомляє пресслужба Полтавської облдержадміністрації.

Скарби знайшли у так званому Більському городищі – поселенні часів скіфів. Там виявили поховання молодої дівчини.

“Найголовніше навіть не те, що археологи знайшли артефакти VI століття до нашої ери, а те, що поховання не було пограбоване. В ньому все залишилося точно так, як і 2600 років тому”, — заявила директорка Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко.

Як зазначається, розкопки кургану могильника “Скоробір” на території Історико-культурного заповідника “Більськ” розпочались минулого тижня.

“Сам курган невисокий, без насипу, тому його виявили за допомогою геофізичної зйомки. І що найцікавіше — він залишився не пограбованим. Навіть німці під час Другої світової війни до нього не дісталися. Хоча вивозили з Більська артефакти разом із землею”, — заявив директор історико-культурного заповідника Ігор Корост.

Так, на місці розкопок археологи знайшли керамічний посуд, велике блюдо з каменю, бронзове дзеркало, бронзовий браслет, намистини з бурштину, кришталю та сердоліку та золоті прикраси – сережки й головний убір.

“Розмір і вагу золотого головного убору ми не визначимо, доки не піднімемо його з землі. Але й зараз видно, що річ унікальна. Це не просто фрагмент, а цілісний головний убір в два яруси з трьома видами золотих бляшок і скроневими сережками. А браслет, який був на руці у померлої, такий мініатюрний, значить — жінка була худенькою маленькою, ймовірно, підлітком”, — розповіла директор музею археології ХНУ, кандидат історичних наук і керівник експедиції Ірина Шрамко.

Окрім цього, на місці знайшли “чоловічі предмети” – акінак (короткий меч), спис, сагайдак з бронзовими наконечниками стріл, кістяні псалії та два набори кінської збруї. Втім поховання чоловіка не знайшли.

Це вже четверте знайдене археологами від 1906 року нерозграбоване поховання на згаданому городищі.

Джерело: tsn.ua

No Comments

Залишити відповідь