На Подолі відкрили мурал: дитина з намальованим українським паспортом

07/11/2019

У Києві на вулиці Ярославській відкрили мурал “Маленький громадянин”, присвячений кампанії #IBelong від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН).

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“На цьому муралі зображена дитина, яка хоче мати національність, хоче мати громадянство”, – сказав представник УВКБ ООН в Україні Пабло Матеу під час відкриття муралу.

Мурал розташований на стіні будинку по вулиці Ярославська, 11, у Києві. На ньому зображена дитина, яка тримає у руках намальований паспорт з написом “Я громадянин”. За спиною дитини – відчинене вікно, за яким видно краєвид з Ластівчиним гніздом у Криму.

Відкриття муралу присвячено п’ятиріччю кампанії #IBelong від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН), метою якої є подолання проблеми безгромадянства до 2024 року.

“Зараз складна ситуація в Україні – з Кримом, зі сходом. Мене дуже вразило – десь 2 роки тому я у Facebook побачила публікацію, де маленький хлопчик з Криму намалював собі український паспорт. Навіть дитина вже намагається себе ідентифікувати. Коли цього року я побачила творчу ідею зробити такий мурал, висвітлити проблему безгромадянства, я вирішила не робити сумних заплаканих очей дітей, а хотіла щось оптимістичне, – що людина мріє стати громадянином, і її мрії можуть вилитися в життя”, – розповіла художниця Катерина Рудакова, яка створила мурал.

Як повідомлялося, за даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, що в Україні проживають понад 35 тисяч осіб без громадянства.

Джерело: ukrinform.ua

No Comments

Залишити відповідь