На Львівщину на “Велику гаївку” приїхали діти з Авдіївки та Станиці Луганської

17/04/2017

Фото «Дню» надала промо-менеджер проекту Галина ГУЗЬО

Упродовж 12 днів для підлітків із Донеччини та Луганщини у Дрогобичі функціонуватиме навчальна платформа «Мистецтво – сильніше за війну», організована громадськими об’єднаннями «Альтер», «Франко Фест», «Дрогобич SOS» та «Роби більше» за сприяння і підтримки підприємців, волонтерів, працівників консульських установ та священиків.

Малі східняки та західняки пізнаватимуть передовсім одне одного, також – кілька сфер мистецтва, а згодом матимуть можливість представити результати нових знань і вмінь на карнавалі-фесті «Велика гаївка», що відбудеться 18 квітня.  Загальне гасло заходу – «Треба бути разом!».

Як повідомили «Дню» втілювачі проекту, його мета – «творення замість руйнування» – співзвучна із Великоднем, де життя заміняє смерть. Одна із цілей заходу – показати дітям із прифронтової зони життя поза війною, розширити їхній світогляд і дати імпульс змінювати світ навколо себе. «У кожного учасника – свої історії про організацію дійства, ноти, фарби та театральні ролі. Цілком можливо, вони стануть поруч з історіями про бомби, розтяжки, апатію чи відчай», – говорять організатори проекту.

Щодо, власне, «Великої гаївки», то на фестивалі будуть представлені арт-проекти учасників мистецької платформи. Але не тільки: діти гуртом заспівають і затанцюють «гаївку» (веснянку), як і годиться, закличуть весну, добрий урожай і мир.

Дійство розгортатиметься на п’яти фестивальних майданчиках. Також для учасників фесту виступатимуть гурти Zapaska, Ot Vinta та GrozovSka Band.

Організатори мистецької платформи і фестивалю вважають, що «навіть такий невеликий час проекту здатний закласти міцний фундамент для конструктивного діалогу між сходом та заходом».

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь