На Львівщині зникло понад 600 рідкісних музейних експонатів

25/10/2017

Великий культурний скандал у Львові: понад 600 рідкісних експонатів зникли з фондів найбільшого художнього музею України – Львівської галереї мистецтв. Вартість втрачених предметів точно встановлять фахівці. Проте вже можна говорити, що цифра сягне кількох мільйонів доларів.

Тетяну Сабодаш, директора музейного фонду Олеського замку, звинувачують у зникненні понад півтисячі експонатів. Адже, згідно зі звіркою, в Олеську зникло найбільше рідкісних предметів. Втім, жінка переконує, що тих скульптур у замку ніколи не було.

Це той Святий Онуфрій, якого навіть немає в актах Олеського замку. Він в мене взагалі ніде не зафіксований. Я його не отримувала, – запевнила Тетяна Сабодаш.

Те, що експонатів у фондах поменшало, помітили під час інвентаризації. Усього зник 621 експонат. Доля кожного з них записана у спеціальних актах, їх оригінали зберігає голова відділу обліку фондів. Втім, вона від коментаря відмовилася.

Тим часом, директор галереї мистецтв Тарас Возняк переконує, у всьому винна саме директорка. На ній матеріальна відповідальність за усе, що зберігається в музеї.

Вона намагається втекти від відповідальності, кажучи, що вона не відповідальна за зникнення монет. Дійсно, вона не відповідальна. Тому що нумізматика не була в її фонді. Але меблі, скульптури і так далі. Одиниць набагато більше. Усе це є в її відповідальності, – заявив Тарас Возняк.

В Олеському замку такі закиди називають абсурдними. Тетяна Сабодаш навіть написала листа президенту, в якому заявила, що її безпідставно звинувачують у зникненні музейних артефактів. Тим часом керівництво галереї звернулось до правоохоронців.

“Упродовж жовтня прийшло ще одне звернення. Там зберігається іконостас, відсутня одна ікона, ще одна – перемальована. Наразі правоохоронці встановлюють усі обставини, з’ясовують, де саме зберігалися ці ікони, в якому стані вони потрапили і в якому вигляді вони потрапили в Олеський замок”, – повідомила речниця ГУ НП у Львівській області Світлана Добровольська.

Зазначимо, що це далеко не перше зникнення експонатів в історії галереї. Взимку під час такої ж інвентаризації виявили пропажу більше 200 рідкісних стародруків. Серед найціннішого – один із екземплярів “Апостола” українського першодрукаря Івана Федоровича. Втім досудове слідство триває уже майже рік, а стародруки досі не знайшли.

Джерело: 24 Канал

No Comments

Залишити відповідь