Меню
Категоріі
На Львівщині відкрили мурал лідеру гурту “Скрябін” Андрію “Кузьмі”
18/08/2020 Новини

17 серпня, у день народження співака, лідера гурту «Скрябін» Андрія Кузьменка, на фасаді Палацу культури «Кристал» у місті Новояворівськ представили стінопис із його зображенням.

Організував і втілив пам’ятний захід Сателітний Ротарі Клуб «Львів-Центр» Лемберг».

«Другого лютого 2015 року не стало нашого Андрійка, і це – безповоротна для нас із мамою втрата. Але сьогоднішня зустріч ще раз засвідчує, що наш Андрійко недарма прожив своє хоч коротке, але таке наповнене життя. І залишив після себе безмежну любов в серцях мільйонів людей – і в Україні, і за кордоном», – зазначив, зокрема, під час церемонії відкриття муралу батько співака – Віктор Кузьмович. І додав, що пісенна хвиля, котра здійнялася після смерті сина, не згасає – з року в рік зростає.

Мама Кузьми, Ольга Михайлівна, подякувала всім, хто прийшов на відкриття стінопису. «Цей мурал знайшовся у дуже хорошому місці, бо палац культури «Кристал» – це колиска музичних гуртів, і не тільки «Скрябіна», – сказала мама Андрія, згадала одну з юнацьких пісень Андрія – «Птахи», яку вперше почула саме в «Кристалі», й те, що вже дорослого сина чомусь завжди називала «птахом». «Питала: «Ти, птахо, де полетів?». Він для мене завжди був птахою. Тому й назвала свою першу книжку після смерті Андрійка «Моя дорога птаха».

Ольга Михайлівна Кузьменко вважає мурал із зображенням сина прекрасним, щиро дякує ротарійцям Олександрові Шипку, Русланові Беднарському, Уляні Флишко і художнику Святославові Владиці, котрі втілили задум. Також – усім небайдужим, котрі прийшли цього дня до Палацу культури «Кристал», аби згадати світлої пам’яті Андрія Кузьменка (Скрябіна).

Довідка «Дня»:

Співак, письменник, продюсер, телеведучий, актор, Андрій Вікторович Кузьменко народився 1968 року у місті Самбір, що на Львівщині. Вищу освіту отримав у Львівському медичному університеті (факультет стоматології).

Гурт «Скрябін» Андрій створив1989 року у місті Новояворівськ, де на той час жили його батьки.

«Скрябін» – перший україномовний гурт у жанрі альтернативної електроніки, доробок якого – 17 студійних альбомів, 2 збірники, 9 макси-синглів, концертний альбом та багато музичних проектів.

Андрій Кузьменко загинув 2 лютого 2015 року, повертаючись з Кривого Рога, де напередодні мав концерт. Біда сталася близько 8-ої ранку неподалік села Лозуватка, що на Дніпропетровщині. Позашляховик Скрябіна зіштовхнувся з молоковозом. Андрій помер на місці ДТП.

Відспівували музиканта  у Преображенській церкві Львова. Доступ до тіла був відкритий і вдень, і вночі.

Поховали Андрія Вікторовича у родинному склепі на кладовищі у смт. Брюховичі, що неподалік Львова.

Мурал повністю

Сьогодні, 17 серпня, у 52-й день народження Андрія Кузьменка, стало відомо, що Президент України Володимир Зеленський своїм указом №323/2020 постановив «присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена Держави Кузьменку Андрію Вікторовичу – співаку, телеведучому, продюсеру (посмертно)» за визначні особисті заслуги у формуванні вітчизняного культурного простору, вагомий внесок у розвиток національного музичного мистецтва, багаторічну плідну творчу та громадську діяльність.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Джерело: День
Залишити відповідь

Ви маєте бути ви увійшли щоб залишити коментар.

* *