На Хортиці реставратори відновлюють судно 18 століття

21/07/2016

На Хортиці реставратори відновлюють судно 18 століттяУ реставраційному ангарі на острові Хортиця закінчуються роботи по реставрації стародавнього судна – дубель-шлюпки часів російсько-турецької війни (1737 рік). Про це кореспонденту сайту «061» розповів завідувач відділу охорони пам’яток та археології Національного заповідника #Хортиця Дмитро Кобалія.

Роботи по відновленню завершені на 90%, ще 10% робіт планують завершити протягом року. Одна з особливостей судна в тому, що його збирають з фрагментів різних суден такого типу, таким чином, з декількох дубель-шлюпок вдасться відтворити одну.

Всього таких судів було побудовано близько 400, і в Національному заповіднику Хортиця зберігаються фрагменти відразу декількох таких дубель-шлюпок. Як точно виглядали такі кораблі, було невідомо, оскільки креслення подібних судів є лише за період другої половини XVIII століття, а даний корабель відноситься до періоду початку російсько-турецької війни – першої половини XVIII століття. Єдине, що збереглося – це напівмодель судна – вона зберігається в петербурзькому музеї військово-морського флоту, креслення були зроблені вже в наш час, в 2000 році.

Археологи і реставратори Національного заповідника “Хортиця” протягом року відтворювали первісний вигляд корабля. Все, що опинилося в розпорядженні реставраторів – це набір дощок, піднятих з дна Старого Дніпра в 2010 році. Після обробки матеріалів реставратори побудували металевий каркас, на якому зовні розміщуються знайдені фрагменти судна – це дозволило відтворити візуальну форму корабля.

На дубель-шлюпки, побудованої за часів російсько-турецької війни, розташовувалося близько 6 гармат, близько 40 членів екіпажу, саме судно було весельно-вітрильним з двома щоглами. Крім цієї дубель-шлюпки, у реставраційному ангарі є і другий тип таких судів – козацький човен того ж періоду.

Джерело: artnews.in.ua

No Comments

Залишити відповідь