На Харківщині археологи відкрили древній курган

22/09/2017

В місті Люботин, що на Харківщині, науковці зробили сенсаційне відкриття. Археологи знайшли древній курган, який є одним із найстаріших курганів в басейні річки Сіверський Донець.

Про це повідомив портал новин “Місто Х”.

Харківські науковці припускають, що курган, який входить до четвірки найбільших в області, предки використовували не для поховань, а для проведення ритуалів. Ймовірно, знайдене древнє місце було для українців храмом.

Допускаю, що цей курган був культовим храмом. В ньому ми не знайшли нічого, що б свідчило про поховання. Зокрема, ми не знайшли залишків тіл, заупокійної їжі. Крім того, будова кургану не нагадує могилу. Це, скоріше, жертовний пам’ятник,
– зазначив директор Слобожанської археологічної служби Віталій Окатенко.

Вхід до кургану складається з трьох колон. Приміщення історичної знахідки в діаметрі 30 метрів, висота складає 1,5 метра. На місці розкопок вчені знайшли степовий склеп та керамічний посуд, зокрема, залишки грецької амфори, віночок амфори кінця VII – початку VI століття до нашої ери, горщик, черпак.

За словами Віталія Окатенка, в Люботині є багато недосліджених курганів, проте на їх місці побудовані помешкання або ж є кладовища. Тому науковці змогли дослідити лише 4 кургани.

Нове відкриття має велику історичну цінність. Археологи зможуть дослідити традиції древніх українців, запозичені з Азії.

Джерело: 24tv.ua

 

No Comments

Залишити відповідь