На Черкащині живе український Страдіварі

19/11/2017

Колишній сільський голова та вчитель географії вийшов на пенсію і взявся втілювати мрію в життя – майструвати скрипки. Непростому ремеслу чоловік навчився сам і тепер на слух може визначити як звучить кожне дерево.

Павло Брижатий живе скромно, єдина гордість – невелика майстерня поряд із хатою і повсюди – деревина. У майстерні вчитель географії та сільський голова в минулому у буквальному сенсі робить музику. Півроку тому власноруч виготовив першу скрипку. Каже, що мріяв про це 66 років. Раніше просто не вистачало часу на хобі.

Павло Якимович усього навчився сам. Хоч він і не музикант, але нотне звучання деревини уже опанував.

Я стукаю по клавішах піаніно і шукаю потрібний звук на частині скрипки. І тоді беру іншу частину, стукаю та підбираю. Якщо бачу, що є терція – я беру їх в пару, – розповідає майстер.

У селі про місцевого Страдіварі говорять, як про доброго господаря та хорошого сільського голову. Щоправда, далеко не всі знають про скрипкове захоплення односельця.

“Він пообіцяв, що на день села, який буде, що його скрипка зазвучить у нас у будинку культури”, – зазначив сільський голова села Хацьки Ігор Чекаленко.

Плани у майстра з Черкащини дуже амбітні. У майбутньому Павло Бринжатий мріє підкорити всеукраїнський ринок. Аби українських скрипок було якнайбільше “хацьківський Страдіварі” працює, не покладаючи рук. Зараз він одночасно майструє аж десять інструментів.

Джерело: 24 Канал

No Comments

Залишити відповідь