“Ми розглядаємо культуру і креативність як важливий фактор сталого розвитку країни” – Євген Нищук

24/01/2018

У м. Давос (Швейцарія) триває  Конференції міністрів культури країн-підписантів Європейської культурної конвенції, під час якої відбуваються дебати з питань Baukultur – культури урбанізованого середовища, її ролі в сучасному суспільстві та обговорення питань спадщини в країнах Європи.

Під час свого виступу Міністр культури Євген Нищук наголосив на важливості визначення таким високим зібранням виключної ролі культури у розвитку сучасного суспільства. За його словами, Україна наразі стикається з низкою викликів – частина з них є спільними для усіх європейських країн, зокрема, дигіталізація, глобалізація, використання культури як інструменту пропаганди, але крім цього є виклики, спричинені збройною агресією з боку східного сусіда – РФ.

«Наша країна витрачає величезний обсяг енергії для боротьби у цій війні, щоб захистити наш цивілізаційний вибір, у той же час докладаючи неймовірних зусиль для подальшого прогресивного розвитку. У такі часи внесок культури у розвиток суспільства стає винятково помітним, відіграючи провідну роль в об’єднанні людей, консолідації та єдності суспільства, промоції розмаїття, толерантності та особистісного розвитку», – відзначив Євген Нищук.

«Ми ставимо культуру і креативність у центр урядового порядку денного як м’яку силу та важливий фактор сталого розвитку країни. Розвиток людського капіталу, можливість для кожного громадянина реалізувати культурні права, рівний доступ до культурних послуг та інфраструктури, спадщини, мотивація до творчості – ось наші основні цілі».

Міністр культури України  повідомив, що для досягнення поставлених цілей держава наполегливо працює: здійснюються конкретні кроки  для покращення якості культурних послуг на місцевому рівні у контексті децентралізації, створення  умов для культурного лідерства та розвитку управлінських навичок, напрацьовується ефективний механізм мотивації до творчості та розвитку сучасного мистецтва, розробці ефективної системи фінансової підтримки і, що найбільш актуально цього року – охорони та розвитку культурної спадщини.

«Щасливий підтвердити, що Україна повністю «в європейському тренді» у сфері культурної спадщини. Цей 2018 рік оголошений в нашій країні Роком культурної спадщини і ми плануємо реалізувати багато заходів, при цьому наполегливо працюючи над охороною, збереженням та реставрацією нашої спадщини. Відсьогодні високоякісна Baukultur стає для нас також одним з пріоритетів», – наголосив Євген Нищук.

Він також  привернув увагу присутніх до того факту, що Україну  нині перебуває в стані  війни, коли частина  території є окупованою і українська спадщина знаходиться у величезній небезпеці в Криму через значні порушення окупаційною владою міжнародного законодавства у сфері культурної спадщини.

«Незважаючи на це, маю честь поділитися з вами фактом, який надихає нас працювати далі – нам вдалося підтвердити виняткову роль культури у визначенні порядку денного країни, її цінність для економічних та соціальних перетворень, її силу у протидії зовнішнім і внутрішнім загрозам і викликам. Немає сумніву, що культура є фундаментом для докорінних змін у країні», – підкреслив Міністр культури України.

Джерело: Міністерство культури України

No Comments

Залишити відповідь