Мінкультури змінить порядок відбору книжок для закупівель у бібліотеки

06/09/2021

Міністерство культури та інформаційної політики створює міжвідомчу робочу групу для удосконалення порядку відбору книжок, що поповнять бібліотечні фонди. Про це повідомила пресслужба міністерства.

До неї увійдуть представники МКІПу, Українського інституту книги, Урядової уповноваженої з питань гендерної політики, експерти з протидії дискримінації, представники громадських організацій, народні депутати.

«Міністерство культури та інформаційної політики отримує на затвердження вже фінальний перелік книжок. Та не має важелів впливу на його формування. Як показала практика, іноді до закупівель рекомендують книжки, що не враховують норми антидискримінаційного законодавства, тому правовий механізм самого відбору, самі критерії потребують перегляду», − зазначила заступниця Міністра культури та інформаційної політики Лариса Петасюк.

Робоча група перегляне критерії для відбору книжок, що подають видавці, а також методику їх оцінки, доповнивши вимогами відповідності антидискримінаційному законодавству. Крім того, удосконалять систему відбору.

Посадовці розглянуть можливість запровадження механізму подвійної фільтрації видань встановленим вимогам, розроблять перелік випадків та правових підстав для відкликання книжок під час закупівель. Це стосуватиметься, в першу чергу, науково-популярної літератури.

«Ми, в Українському інституті книги, переконані: в українському суспільстві, як і в кожному демократичному суспільстві, має бути місце різним поглядам та думкам. Український інститут книги виступає проти цензури у будь-якому її прояві, так само як Міністерство культури та інформаційної політики. Робота УІК націлена на формування демократичного, всебічно розвиненого, наділеного критичним мисленням суспільства. Одночасно ми погоджуємося з тим, що будь-яким проявам дискримінації не місце в сучасному дискурсі», − розповіла директорка Українського інституту книги Олександра Коваль.

УІК запрошуємо усіх охочих до роботи в експертних радах з відбору книжок для поповнення бібліотечних фондів. Установа заявила про готовність змінювати чинні нормативно-правові акти, що регулюють закупівлю книжок для бібліотек. Також переглянуть критерії формування експертних рад, розширивши перелік обов’язкових фахівців та створивши умови для якісного відбору.

«Ми будемо ініціювати зміни до законодавства, щоб роботу експертів оплачували. Це дасть нам змогу вимагати певних стандартів роботи. Крім того, плануємо проводити для них навчання з виявлення ознак дискримінації», − пообіцяла Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко.

Зауважимо, у червні минулого року Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко затвердив Порядок відбору, придбання та розподілу книжкової продукції для поповнення бібліотечних фондів.

Джерело: chytomo.com

No Comments

Залишити відповідь