Мінкультури висловлює рішучий протест діям псевдозахисників культурної спадщини – представникам забудовників

23/07/2017

Міністерство культури України як центральний орган виконавчої влади у сфері охороникультурної спадщини висловлює рішучий протест діям певних забудовників, які підприкриттям так званих «громадських активістів» та засобів масової інформації чинятьтиск на Міністерство задля задоволення власних інтересів.

Позиція Міністерства залишається незмінною – ситуація з охороною культурноїспадщини, яка десятиліття була джерелом корупції, потребує рішучих та принциповихдій.

Охорона культурної спадщини є одним із першочергових завдань держави і зосереджуєна собі особливу увагу.

Безпідставні звинувачення, а також неправомірні дії так званих «громадськихактивістів» Міністерство культури розцінює як  ознаки злочину, про що буде у встановленому порядку інформовано компетентні правоохоронні органи.

Вказані дії псевдозахисників культурної спадщини нічим не ґрунтовані та є черговоюспробою забудовників історичного середовища повернути «схему» незаконного погодження містобудівних перетворень всупереч вимогам діючого пам’яткоохоронногозаконодавства.

Міністерство запевняє усіх небайдужих справі збереження пам’яток, що ігноруватимебудь-які подальші спроби тиску на органи охорони культурної спадщини, а особливо з боку «кишенькових» громадських організацій та ЗМІ забудовників, та не погоджуватиме проекти та програми містобудівних перетворень, які не відповідаютьвимогам чинного законодавства України.

Відповідно до повідомлення, з 11.07 по 11.09.2017 року за місцезнаходженнямМіністерства культури України та місцем проживання посадових осіб відомства ГО «Актуальна правда» проводитиме безстрокові акції громадського протесту.

Згідно даних ЄДР – засновниками ГО «Актуальна правда» є громадяни: ПавлоПетрушко, Костянтин Медяник та Сергій Медяник (журналіст і колишнійпредставник Espreso TV), які також є засновниками/співзасновникамибудівельних організацій, зокрема, ТОВ «ЕйВіСі Девелопмент», ТОВ «Перша монтажна компанія», ТОВ «ЕйВіСі Білдінг», ТОВ «Інститут проектування та інженірінгу», ТОВ «Інститут комфорту та сервісу» тощо.

Джерело: Міністерство культури України

 

No Comments

Залишити відповідь