Мінкультури шукатиме варіанти поновлення патріотичних графіті часів Майдану, – Нищук

04/09/2017

Міністр культури Євген Нищук, коментуючи скандальне знищення патріотичних графіті часів Майдану на вулиці Грушевського, зазначив, що подібні речі є неприпустимими, і в той чи інший спосіб Мінкультури разом із партнерами шукатиме варіантів їх поновлення.

Про це міністр культури написав у Facebook.

“З великим сумом дізнався про знищення графіті на вулиці Грушевського – так званих “Ікон Революції”. Зізнаюсь, був заскочений цією новиною. Здавалося б, після подій Революції Гідності, свідками і учасниками якої ми були; після Небесної Сотні; на третій рік війни, такі речі мали бути неможливими і неприпустимими… Втім, якщо малюнки замалювали не просто так – мушу засмутити ініціаторів – ці Ікони вже давно не лише на стінах – вони у серцях українців. Щодо “Ікон Революції”, то шукатимемо з колегами варіантів їх поновити в той чи інший спосіб”, – написав Нищук.

Він зазначив, що планує зустрітися днями із представниками Києва та Музею Революції гідності, аби обговорити можливості “внесення подібних арт-об’єктів до переліку пам’яток історії та варіанти їх збереження, на кшталт заскленого фрагменту однієї з колон Головпоштамту, розписаної в часи Помаранчевої Революції”.

Що ж до знищення графіті на Грушевського, то міністр наголосив: “Не знаю, чим керувались ініціатори цієї “геніальної ідеї”, а більше – не можу уявити, в кого могла піднятися рука просто їх змити. Одне знаю – це було неприпустимо та недалекоглядно”.

Крім того, у Києві невідомі розгромили магазин “Емпоріум” на вул. Грушевського, де було стерто графіті часів Євромайдану. Фото погромів на своїй сторінці у Twitter опублікував фотограф Владислав Содель.

Присутні біля входу до будівлі кілька десятків людей закидали магазин підручними засобами і почали палити біля входу до магазину шини. На фасаді магазину на місці стертих графіті молоді люди залишили напис “тут був Майдан”.

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь