Мінкультури проведе конкурс на кращий проект Меморіалу і Музею Героїв Небесної сотні

14/04/2017

Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні в Києві. Фото: ZIK/EPA/SERGEY DOLZHENKO

Міністерство культури України у співпраці з Київською міською радою і КМДА за участі громадськості підготує процедурні документи для проведення конкурсу на кращий проект Меморіалу і Музею Героїв Небесної сотні.

Таке рішення було прийнято на першому засіданні Організаційного комітету з питань розвитку Національного меморіального комплексу Героїв Небесної сотні – Музею Революції гідності, повідомляє прес-служба Мінкультури.

Під час засідання були розглянуті та ухвалені оперативні рішення, що створять умови для запуску процесу проведення конкурсу і спорудження Меморіалу Героїв Небесної сотні і Музею Революції Гідності, йдеться у повідомленні.

Так, члени оргкомітету вирішили, що до Дня Гідності і Свободи 21 листопада 2017 року має бути визначений проект, шляхом проведення міжнародного відкритого архітектурного конкурсу, відповідно до якого розпочнеться спорудження цього меморіального комплексу.

«Для мільйонів українців є святою справою увіковічення пам’яті Героїв Небесної сотні, які ціною власного життя відстояли Свободу і Гідність нашого народу. Меморіал має бути відкритим, відповідати тому пережитому болю, героїзму і тій самопожертві наших Героїв,- сказав міністр культури Євген Нищук. – З наполегливої політичної волі Президента України в нас, нарешті, зрушилося передусім питання землевідведення, що дало нам можливість активувати весь процес здійснення проекту з урахуванням сакрального місця Алеї, місця, де стоїть Хрест, біля якого схиляють голови тисячі людей, каплички. Власне, саме спорудження меморіалу буде слугувати пам’яттю інституції свободи, де можуть виховуватися наступні покоління».

Він також зазначив, що Міністерство культури України вже готує постанову Кабінету Міністрів щодо проведення міжнародного відкритого архітектурного конкурсу, що має включати технічне обґрунтування та кошторисну документацію. Євген Нищук наголосив, що вирішення цього питання відбуватиметься у прямій співпраці з родинами Героїв Небесної сотні.

Джерело: zik.ua

No Comments

Залишити відповідь