Мінкульт виступив за порятунок старовинних церков України

29/07/2019

17 липня 2019 року Комісія з питань культурної спадщини та культурних цінностей провела своє чергове засідання за участі членів Комісії з питань свободи совісті, та заступника керівника управління з питань охорони культурної спадщини Міністерства культури Нечипоренко Юлії.

Основним питанням порядку денного було пошук шляхів врятування  старовинних дерев’яних та мурованих церков України ХІ-ХІХ ст.,  що перебувають у стані руйнації. Було вирішено провести повний аналіз технічного стану церков з фотофіксацією, а також, отримати інформацію про перебування їх в реєстрі культурної спадщини України та щодо балансоутримувачів. На прикладі реставрації Кири́лівської це́ркви XII—XIX ст. та Церкви Спаса на Берестові XI—XII ст. розглядалася перспектива залучення меценатських коштів для відновлення церков.

Також членом ГР Ольгою Рутковською піднімалося питання плачевного стану та системних загроз для збереження історичного середовища Державного історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ», відсутності понад 20 років системного моніторингу за об’єктами та комплексами культурної спадщини на його території, комунікації, взаємодії з користувачами території заповідника, слабкої популяризації та інформування про цінності  культурної спадщини заповідника. Під час обговорення складної ситуації в якій опинилась унікальна територія, учасниками засідання опрацьовані пропозиції з можливих шляхів відродження повноцінної діяльності Заповідника для збереження та реабілітації культурної спадщини стародавнього Києва.

Члени ГР Марина Соловйова та Ірина Нікіфорова (ГО «Андріївсько-Пейзажна ініціатива») розповіли про участь у роботі шостого Міжнародного Форуму неурядових організацій з питань збереження культурної спадщини та  43-ї сесії Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що проходила у м. Баку (Азербайджанська Республіка, 27 червня — 10 липня 2019 р.) на якому було уточнено (об’єднану) буферну зону «Київ: Собор Святої Софії і прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська лавра», яку схвалив ІКОМОС, та нові охоронні режими. Окремо звернули увагу на некомпетентність та відсутність будь якої допомоги від співробітників Національної комісії у справах ЮНЕСКО під час підготовки до засідань та роботи міжнародного Форуму, а також Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Джерело: Міністерство культури України

No Comments

Залишити відповідь