Мінкульт назвав вимоги до патрітичного кіно, яке профінансує держава

12/05/2018

Міністерство культури оголосило конкурс кінопроектів, які профінансує держава.

Про це написали на сайті Міністерства.

Конкурс кінопроектів відбуватиметься в два тури. Спочатку їх оцінюватиме конкурсна комісія на закритих засіданнях. Після цього відбудеться пітчинг, який транслюватимуть у мережі.

Обов’язковою вимогою до проектів фільмів і серіалів є патріотичне спрямування. Вимоги до таких картин, які у Мінкульті затверджували протягом трьох місяців, виставили на сайті Міністерства.

Скрін з сайту Міністерства культури

Приймати будуть сценарії серіалів, повнометражних фільмів і короткометражок. Останній день прийому заявок – 3 червня. Після цього почнеться перший конкурсний тур. Експерти можуть оцінювати проекти максимум упродовж 20 днів. Потім оголошують другий тур конкурсу.

Користувачі мережі активно коментують вимоги до патріотичного кіно, затверджені Міністерством. Також підкреслюють, що строки проведення конкурсу надто стислі.

Режисерка Олеся Моргуненко-Ісаєнко написала: “Цікаво, а де стільки сценаріїв візьметься на патріотичну тематику до 3 числа?! І як комісія встигне все це прочитати і опрацювати за 2 тижні?!”

Арт -оглядач Лєна Чиченіна зазначила: “Господи, і тут сімейні цінності. Ну не можна від Росії нікуди відійти”.

Андрій Забіяка написав: “І ви як і раніше не бачите в цьому прихованої політичної корупції? Тут не буде конкурсу – він неможливий в такі терміни. Це просто розподіл грошей під заздалегідь домовлені “кишенькові проекти”. Каналах дадуть грошей під поточні зйомки від афілійованих продакшенів. Це сумно. Мало того, що це хабар під вибори, так ще ринок почне стагнувати”.

Скрін з Facebook сторінки арт-оглядача Олесі Анастасьєвої

Психолог, дослідник типів особистості Микола Денисенков зазначив: “Я вважав, що патріотичне кіно – сатира на нашу дійсність. Цікаво, а хто сучасний Василь Стус. Чи буде, про кого знімати через 50 років. І чи буде живе Держкіно?”

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь