МІНІСТР КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ ЄВГЕН НИЩУК З РОБОЧОЮ ПОЇЗДКОЮ ВІДВІДАВ ПОЛТАВСЬКУ ОБЛАСТЬ

29/06/2016

В рамках робочого візиту Євген Нищук став гостем V Національного Фестивалю гончарства у с. Опішня, до якого долучилися майстри народного мистецтва – гончарі,художніки-керамісти, ковалі, майстри вишивки з усієї країни та з-за кордону – США, Непалу, Японії, Австралії, Молдови. Окрім виставок, фотоконкурсів та демонстрації традиційних ремесел, в рамках фесивалю також провели Національний конгрес гончарів “Феномен Гончарів, Гончаренків, Гончаруків… в українському культурогенезі”.

Полтавщина.jpg

Традиції роблять нас сильнішими – бо це вічне. Кожен народ ідентифікують по древніх археологічних розкопках – знаходять старовинні речі, роками досліджують орнаменти на них, відтворюють сторінки історії. Ми ж цю традицію живою. Тут, в Опіші не просто музей-заповідник, в якому збережені кращі роботи, це є живий організм” – сказав міністр культури.

Євген Нищук також зазначив, що перед українцями зараз постає багато питань, викликів та проблем, які необхідно вирішувати спільними зусиллями, налагоджувати співпрацю – між громадськістю та владою країни на усіх рівнях – області, району, селища.

В контексті регіональних видатків, при децентралізації маємо усвідомити, що такі культурні Мекки, як Опішня, – це є обличчя кожної області, це необхідно розуміти і всіляко підтримувати, в тому числі і фінінсово. Я хочу зрушити ті наболілі проблеми, які тут є, зокрема і під’їзди, і дороги, бо це ті місця, які мають відвідувати всі українці та гості з інших держав”.

Зокрема Міністр також звернув увагу на актуальну для Опішні проблему з перейменуванням вулиць з рамках законів України про декомунізацію.

Полтавщина може гордитися столицею гончарства, гордитися тим, що тут є ім’я Кричевського – видатного художника, автора Малого українського Герба. Саме тому я закликаю шановну громаду до порозуміння та усвідомлення, що це передусім культурна столиця, партизани були по всій Україні, а іншого такого Кричевського не було і його ім’я має бути увіковічнене, тому і дії у цьому напрямку мають бути впевненими тарішучими” – зазначив Євген Нищук.

Разом з онуком славетного художника Василя Кричевського – Василем Лінде-Кричевським, що приїхав зі США, Міністр відвідав відреставрований Музей мистецької родини Кричевських. В експозиції музею подаровані нащадком мистецької родини оригінальні твори та пов’язані з життям знаменитого предка – живописні картини, ескізи робіт, унікальні архівні фото тощо. Колекція, кажуть музейники, його силами постійно поповнюється новими експонатами з усього світу.

Тут в Опішіні я прийшов додому, і кожна проблема містечка – моя особиста біль”, – сказав Вались Лінде-Кричевський. “Сьогодні ми всі маємо тризуб вдома, у машині, це частина України. Василь Григорович не був політиком – він був художником, тому певен – це гордість і велика йому данина мати можливість вшанувати, не намагаючисьполітизувати”.

Полтавщина 2.jpg

Міністр культури також побував у Національному музеї-заповідніку українського гончарства в Опішному. За словами його директора – Олеся Пошивайла – музейні заклади в Україні, завдячуючи глибинній історії мистецтв, мають усі передумови успішно працювати та зазначив, за умови дійсно самовідданої праці, креативному підходу, можна збільшити як привабливість музеїв для відвідувачів, так і їх фінансові показники, що, в свою чергу, дасть можливість подальшого розвитку.

В свою чергу Міністр зазначив – опішнянські музеї – яскравий приклад того, як, попри складну фінансову ситуацію в країні та невелике нині обсяги фінансування сфери культури, заклад може бути успішним. А також наголосив – зі свого боку всіляко підтримуватиме починання музейників у промоції гончарського мистецтва – як у традиційному, так і сучасному прочитанні.

На завершення поїздки Міністр культури України Євген Нищук зустрівся з директором Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів “Колегіум мистецтв у Опішному” ім. В. Кричевського Овчаренко Людмилою та відвідав сам навчальний заклад. Тут Міністр ознайомився особливостями навчального процесу, а також високим рівнем творчих робіт учнів та випускників школи.

Тут власними зусиллями ви робите диво, казку, яка є важливою не лише для селища, району, області, а й цілої України. Тут неозброєним оком видно, в якій любові до мистецтва підтрмиуються традиції і унаслідується робота видатних майстрів-худоників, видно, що тут вчаться та перші творчі кроки роблять талановиті діти – майбутнє української і світової культури” – зазначив Євген Нищук. “І цю роботу треба підтримувати – як нашими можливостями, як держави, грантами, так з колегами з Міністерства культури нині працюємо над тим, щоб стало можливим та вигідним, і на законодавчому рівні, залучати для розвитку також меценатські кошти“.

Джерело: Міністерство культури України

No Comments

Залишити відповідь