МІНІСТР КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ ЄВГЕН НИЩУК ТА МІНІСТР КУЛЬТУРИ КНР ЛО ШУГАН ОБГОВОРИЛИ КУЛЬТУРНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО МІЖ КРАЇНАМИ

26/09/2016

В рамках Першого культурного Експо у КНР Міністр культури України Євген Нищук таМіністр культури КНР Ло Шуган обговорили питання культурного співробітництва міжкраїнами. Основною темою розмови стала перспектива розвитку культурного ринку вконтексті розвитку торгівельно-економічних відносин країн “Шовкового шляху”.

Пан Ло Шуган назвав візит української делегації дуже важливим кроком у міжурядовійспівпраці між Україною та Китаєм і зазначив, що він дасть серйозний імпульс дляпоглиблення взаємовідносин двох країн.

Під час розмови були підняті питання інвестицій у сферу кінематографії, розвиткутрадицій балетної школи, створення у КНР культурних центрів – інститутів, щозайматимуться промоцією української культури в світі. Також обговорили варіантипромоції народних прикладних ремесел, які викливають живий інтерес у громадян обохкраїн. Зокрема обмін майстрами і проведення майстер-класів в Україні та Китаї, атакож організацію освітньо-культурних таборів для дітей.

“Попри те, що між нашими країнами понад 10 годин перельоту – ми маємо надзвичайнобагато спільного, а надто – тисячолітні культурні надбання наших предків, які,імовірно, тим самим знаменитим “Шовковим Шляхом” ще тоді здійснювали культурнийобмін. І це та традиція, яку ми сьогодні просто зобов’язані підтримувати” – сказавЄвген Нищук.

А Ло Шуган додав – “Україна славиться багатими культурними надбаннями і самечерез мистецтво у Китаї люди дізнаються про саму країну. Це надзвичайно цікава тема для нашого народу і ми дуже зацікавлені поглиблювати дружбу між Україною та КНР”.

Міністр культури КНР також згадав позитивні мистецькі приклади співпраці міжкраїнами – зокрема, кіно-цикл “Як закалялась сталь”, яку нещодавно показували уефірі місцевого ТБ. За словами політика саме через нього дізнаються про українськихакторів. А також навів в якості прикладу групу українських співачок, що на Фестиваліхорового мистецтва у КНР, окрім нагород, заслужила любов усієї китайської сторони.

Сторони також домовились укріплювати співпрацю на міжурядовому рівні та досяглидомовленості щодо проведення чергової робочої групи з усіх нагальних питань в сферікультури та мистецтва. Серед іншого – обговорили можливість проведення днівкультури України в Китаї у 2017 році, а також відзначення на високому державномурівні 25 років дипломатичних стосунків між Україною та Китайською НародноюРеспублікою. У якості пропозицій розглядають обмін делегаціями – художниками,музикантами, проведення спільних концертів за участі артистів з обох країн.

Також Міністр культури КНР зазначив, вже у жовтні з Китаю в Україну планує прибутигрупа менеджерів культури, які відвідають ряд театральних постановок, виступівкласичних музичних та альтернативних колективів тощо задля організації подальшихїх гастролів у Китаї.

Джерело: Міністерство культури України

No Comments

Залишити відповідь