Львів’яни подарують інноваційні книги незрячим дітям з усієї України

12/01/2019

Як повідомила журналістка Гал-інфо, у Львові працівники Ресурсного центру НУ «Львівська політехніка» надрукували півсотні примірників книжки «Добрі мамині казки. Магія Різдва» дитячої письменниці Лесі Кічури, які подарують діткам по всій Україні

Львівські фахівці з рельєфно-крапкового друку започаткували чергову креативну інновацію, яка незабаром стане доступною для незрячих дітей з усіх куточків України.

Як розповіла керівник Ресурсного центру НУ «Львівська політехніка» Оксана Потимко, першим промінчиком нового дизайну книг для незрячих дітей став літературний твір відомої львівської письменниці Лесі Кічури «Добрі мамині казки. Магія Різдва».

Ще одним досягненням є створення QR-коду, за яким можна дізнатись цікаву інформацію про книжку. До того ж, “Добрі мамині казки. Магія Різдва” озвучені самою авторкою. Завдяки такому нововведенню, маленькі читачі зможуть почути голос Лесі Кічури, і у такий спосіб заочно з нею познайомитись.

Стартовий тираж становить 50 примірників. З них по одному примірнику ми відправимо у сім спеціалізованих шкіл-інтернатів (Львів, Мукачево, Слов’янськ, Київ, Одеса, Черкаси, Харків). Інші 23 книжки розподілять по одній між усіма обласними універсальними бібліотеками України. Решту – подарують незрячим дітям Львівщини. Крім цього, тираж будуть збільшувати залежно від потреби.

Наголошу на тому, що 50 примірників книжки шрифтом Брайля – це на правду великий тираж, який не варто порівнювати з традиційними накладами. Друк має свої особливості, наприклад, він займає більше часу та матеріалу. А на виході замість тоненької збірки казок, виходить стовщена книга, наче том якоїсь енциклопедії. До того ж, собівартість однієї такої книжки становить близько тисячі гривень, що декілька разів перевищує ціну за зрячу книжку.

Та це дрібниці. Головне – це те, щоб незрячі діти мали можливість читати сучасну літературу. Особливий наголос цьогоріч ми робимо на те, щоб діти з інших областей познайомились із сучасними львівськими письменниками та поетами”, – розповіла  Оксана Потимко.

«Моя перша казка вийшла у світ понад десять років тому. Відтоді я мріяла про те, аби видати свої книжки шрифтом Брайля, щоб і незрячі дітки могли їх читати. І ось сьогодні ще одна моя мрія здійснилась. Все почалось з того, що восени я вирішила спробувати власну вдачу, тому на писала Оксані Потимко, яка кілька років поспіль видає книжки шрифтом Брайля.

Процес роботи був оперативний – у грудні розпочали і вже зараз маємо готові примірники та аудіоверсію книги. Дуже задоволена співпрацею і дякую всім, хто приєднався до цієї доброї справи», – розповіла львівська письменниця, автор книги “Добрі мамині казки. Магія Різдва” Леся Кічура.

Фінансову допомогу для публікації та озвучення твору надала IT-компанія ELEKS у рамках партнерської співпраці з Ресурсним центром НУ «Львівська політехніка» і ЛОО ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ». Співпраця триватиме протягом 2019 року, ознаменувавшись публікацією нових цікавих літературних творів для незрячих дітей.

Джерело: galinfo.com.ua

No Comments

Залишити відповідь