Львів, Дніпро та Маріуполь об’єднає «Музика вільних людей»

02/06/2017

Молодіжний академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів» Львівської філармонії, в якому згуртовані талановиті музиканти з різних регіонів України, у рамках проекту «Схід і Захід разом» представить джаз-фольк проект «Музика свободи – музика вільних людей».  Концерти відбудуться у Дніпрі (7 червня), Маріуполі (9 червня – вхід безкоштовний) та Львові (11 червня).

Організатори туру обіцяють професійний симбіоз людей, закоханих у джаз – солістів, оркестру та диригента.

Сольні партії виконуватимуть уродженець Одеси, який підкорив світову джазову сцену, піаніст і композитор, професор престижного Музичного коледжу Берклі (Бостон, США), почесний громадянин Німеччини – Вадим Неселовський, а також відома українська джазова співачка родом з Вірменії, композиторка, авторка віршів, учасниця провідних джазових проектів в Україні та за кордоном – Лаура Марті. Диригент – одна із найзатребуваніших оркестрових диригентів в Україні та за кордоном, заслужена артистка України Наталія Пономарчук (Дніпро). Про це «Дню» розповіла голова правління «INSO-Львів» Іоланта Пришляк.

У програмі – оркестрові аранжування та абсолютно нові твори, написані Вадимом Неселовським для «INSO-Львів», також – кілька композицій у стилі джаз-фольк від Лаури Марті. Зокрема, у сучасній обробці звучатиме пісня «Ніч яка місячна» на слова Михайла Старицького, понад століття вподобана українцями (і не тільки!) як народна.

За словами Вадима Неселовського, написати музику і виконати її у супроводі симфонічного оркестру було його заповітною мрією. А мрії, як відомо, справджуваться!

«Цього року здійсниться і мрія оркестру «INSO-Львів» – зміцнити музичні та дружні зв’язки між сходом та заходом, поділитись позитивними емоціями, також – подарувати яскраві враження завдяки силі музики», – говорить Іоланта Пришляк. І додає, що музикантам дуже важливо  підтримати наших захисників і віддячити їм за щоденний подвиг, а ще – вкотре довести, що українці – єдині у прагненні до свободи та миру.

До слова: у Львові проект «Музика свободи – музика вільних людей» офіційно закриватиме XXXVI Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози».

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.

Фото Олександра ШАМОВА.

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь