Літературний конкурс “Кальміюс” для молоді зі сходу України

12/07/2016

У липні 2016 року в Східній Україні вперше стартує літературний конкурс “Кальміюс”, що вже планує стати щорічним. Змагання проходитиме серед українців віком від 16 років за номінаціями: “Поезія”, “Проза”, “Драматургія”, “Публіцистика”. Повідомили організатори конкурсу.

Метою конкурсу є активізація творчих зусиль громад Донеччини, Луганщини, Харківщини, Дніпровщини та Запорізького краю: налагодження діалогу між численними громадами областей, інтеграція Сходу України у загальноукраїнський культурний простір, виховання любові до слова як однієї з головних цінностей українського народу, виявлення та підтримка літературно обдарованих мешканців Сходу (Внутрішньо переміщені особи також беруть участь у конкурсі).

Регіональний літературний конкурс сприятиме й налагодженню культурної співпраці з іншими країнами: зокрема, серед членів журі будуть як українські, так і іноземні діячі культури, журналісти та прихильники української літератури. Конкурс дасть змогу представити світу культурне різноманіття українського Сходу та налагодити міжкультурний діалог шляхом запланованих форумів та виставок за кордоном України.

Фінал конкурсу 11 листопада 2016 року.

Другим етапом проекту буде видання альманаху та зйомка короткометражних англомовних відео з учасниками для презентації найкращих робіт за кордоном у форматі творчих зустрічей, виставок і форумів, а також створення тематичного сайту для україномовних митців зі Сходу України.

Співзасновники та організатори конкурсу “Кальміюс”: громадські активісти Олег Соловей, Оксана Проселкова, Олександра Папіна, Максим Потапчук, ГО “Культурно-освітня фундація ” Liberi Liberati “.

Партнери: Президент французької асоціації “Центр розвитку та міжнародного співробітництва” Володимир Лазар, Надія Рижук, культуртрегер Станислав Федорчук, керівник служби віце-прем’єр-міністра України з гуманітарних питань Сергій Сиротенко, Тетяна Пилипець.

Регіональні координатори: Любов Ширкина.

Джерело: i-pro.kiev.ua

No Comments

Залишити відповідь