Київський музей відкрив «космічну» виставку раритетів

14/06/2020

Вперше у Державному музеї авіації ім. О.К. Антонова відкрилась виставка, присвячена  «космічній лихоманці» 50-60 років.

Для  сайту «Вечірній Київ» – це особлива тема, бо саме газета «Вечірній Київ», першою надрукувала повідомлення про космічний політ людини. Оригінальний примірник цієї газети та листівки з цим повідомленням, які скидали з гелікоптерів над Києвом 12 квітня 1961 року, демонструють у музеї.

«Родзинкою» виставки є платівка з записом про перший політ людини у космос – у виконанні легендарного диктора радіо Юрія Левітана.

В експозиції представлені оригінальні предмети «космічної ери».  Журнали з «космічними» обкладинками, поштові листівки з портретами космонавтів і космічною символікою, годинники «Ракета» та «Восток», нічні світильники «Ракета» та «В космос», велика колекція «космічної» порцеляни, леза та механічні бритви «Супутник», «космічні» ложки та виделки, тарілки, підскляники, бюсти першого космонавта планети Юрія Гагаріна та конструктора Сергія Корольова, під керівництвом якого і здійснено політ Гагаріна, музичні платівки, портсигари, коробки сірників, запальнички, календарі, «космічне» доміно, різноманітні сувеніри.

Школярів зацікавить експозиція шкільного приладдя, яким користувалися їхні дідусі та бабусі, а, також, батьки: пенали-ракети, ручки-ракети, точилки для олівців, олівці, зошити з портретами космонавтів.

Також чудова експозиція справжніх іграшок 1960-70-х років: космонавти, ракети, космо-робот, марсоходи, настільні ігри, «космічні» шахи, та перші електронні ігри…

Окремі вітрини присвячені Сергію Павловичу Корольову, першому космонавту Землі Юрію Олексійовичу Гагаріну, в якій можна побачити його справжні автографи, першому українцю в космосі Павлу Романовичу Поповичу, першому космонавту незалежної України Леоніду Костянтиновичу Каденюку.

Також на виставці діє оригінальна, неповторна фотозона, де можна зробити фото на згадку у справжньому катапультному кріслі, у товаристві льотчика та космонавта.

Джерело: vechirniy.kyiv.ua

No Comments

Залишити відповідь