Культурологічні видання потребують підтримки

13/10/2016
Культурологічні видання потребують підтримки ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

4 жовтня відбулася нарада видавничої ради Національного газетно-журнального видавництва та головних редакторів газет і журналів, що їх видає наше державне підприємство. Вів засідання голова видавничої ради Андрій Курков.

Як відомо, Національне газетно-журнальне видавництво забезпечує висвітлення культурного життя України, книговидавничого процесу, актуальних соціально-державних питань, проблем розвитку сучасного мистецтва, збереження й актуалізації національної спадщини. Пріоритетним для періодичних видань Видавництва є утвердження національної свідомості читачів, висвітлення правдивої української історії, актуалізація процесів духовності, формування суспільної думки.

Євроінтеграційні процеси в Україні проходять на тлі сплеску інтересу до вітчизняної історії, культури, народних традицій і звичаїв, прояву патріотичних почуттів і нового ставлення до питань віри. Друковані видання ДП «Національне газетно-журнальне видавництво» культурологічного спрямування є найвпливовішими часописами означеного медіа-сегменту і публікують переважно оригінальну й унікальну інформацію, яка не має аналогів ані в Інтернет-середовищі, ані на сторінках інших періодичних ЗМІ.

На нараді обговорювалися питання передплатної кампанії на 2017 рік, зокрема, створення дистриб’юторської мережі в областях України, проблеми із виконанням Постанови Кабінету Міністрів України № 946 від 18 листопада 2015 року на місцях, співпраця з державними підприємствами-монополістами щодо розповсюдження видань тощо.

Генеральний директор ДП «Національне газетно-журнальне видавництво» звернув особливу увагу на те, що сума фінансової підтримки Видавництва державою не змінюється з 2015 року. Хоча порівняно з періодом 2010–2014 років – вона була навіть зменшена, і це негативно відбилося на роботі підприємства з огляду на інфляцію та девальвацію національної валюти. Незважаючи на це, за останні 10 місяців було відновлене повноцінне видання усіх друкованих ЗМІ, зроблені значні зусилля з оновлення дизайну, верстки видань, із просування їх на ринку тощо. Загалом упродовж 2016 року обсяг надходжень від передплати видань Видавництва збільшився на 70% порівняно з 2015 роком.На жаль, коштів, які передбачила держава на фінансування підприємства на наступний рік, не вистачає навіть на фонд оплати праці. У випадку, якщо граничний обсяг бюджетних видатків залишиться на рівні цього року, наше Видавництво буде не в змозі здійснювати свою діяльність у повному обсязі, що вкрай негативно позначиться на ринку українських культурологічних ЗМІ.

Сьогодні, у період агресії Росії та окупації Криму, як ніколи є актуальним питання інформаційної боротьби з агресором та необхідності у підтримці культурно-патріотичного розвитку. Україномовні засоби масової інформації культурологічного спрямування – важливий чинник у формуванні іміджу держави та джерел інформації для українців, духовності нації.

Тому, за підсумками наради, генеральний директор ДП «Національне газетно-журнальне видавництво» Андрій Щекун і голова видавничої ради Андрій Курков звернулися з листом до голови Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Миколи Княжицького щодо перегляду розмірів цільового фінансування Видавництва відповідно до мінімальних потреб нашого підприємства.

Євген БУКЕТ, головний редактор «Культури і життя»

Джерело: cultua.media

No Comments

Залишити відповідь