Культурні події об’єднають схід та захід України

15/09/2016

Понад 80 культурних подій об’єднають схід та захід України.
З 4 по 18 жовтня у Харкові пройде культурний форум “ПогранКульт: ГаліціяКульт”, у якому візьмуть участь 300 митців з Галичини та Слобожанщини. Програма форуму включатиме понад 80 культурних подій: кінопокази, концерти, театральні вистави, літературні читання, художні виставки, лекції та дискусії. Найрізноманітніші локації, серед яких Харківський художній музей, Харківський національний академічний театр опери і балету ім. Лисенка, центр сучасного мистецтва “ЄрміловЦентр” та навіть завод “Турбоатом” стануть майданчиком для діалогу між сходом та заходом України.

“Сьогодні ставлення жителів різних регіонів країни один до одного формуються переважно на основі пропаганди та чуток, а не на особистому досвіді, – говорить організатор форуму, співзасновник фонду DOFA.fund Ольга Сагайдак. – Мета форуму “ГаліціяКульт” – познайомити Слобожанщину з Галичиною, розвіяти штучні міфи та за допомогою мистецтва налагодити безпосередній діалог між ними. Загалом українцям важливо не боятися регіональних відмінностей, адже ми можемо презентувати своє культурне різноманіття у світі, як це роблять Італія, Іспанія, Франція. На “ГаліціяКульт” ми прагнемо бачити усіх: студентів та пенсіонерів, мистецьку спільноту та пересічних харків’ян. Саме тому 80 подій форуму будуть безкоштовними для відвідувачів”.
Форум працюватиме у 6 напрямках: кіно, література, музика, театр, візуальне мистецтво та лекційно-дискусійна програма. У рамках “ГаліціяКульт” покажуть близько 20 документальних і художніх фільмів — учасників міжнародних кінофестивалів в Україні, США, Франції, Канаді. Літературна програма буде складатися з творчих зустрічей з письменниками, серед яких Сергій Жадан, Юрій Іздрик, Тарас Прохасько, Юрій Андрухович та інші. Гості форуму зможуть вільно відвідати близько 15 музичних концертів і театральних вистав. Зокрема, постановку п’єси українського драматургаНаталі Ворожбит “Зерносховище”, що була написана спеціально для Королівського Шекспірівського театру у Лондоні. Крім того, львівський етно-рок-колектив “ГИЧ-оркестр” зіграє прямо на сходах Харківського оперного театру, а у будівлі старого цирку 40 музикантів оркестру “Слобожанський” виступлять разом із рок-гуртом із Чехії The Plastic People of the Universe.

Дев’ять виставок представлять напрямок візуального мистецтва. Основна експозиція “ГаліціяКульт” у Харківському художньому музеї та “ЄрміловЦентрі” налічуватиме понад 200 скульптур та інсталяцій, творів живопису та графіки зі Львова, Івано-Франківська, Києва та Харкова. В рамках лекційно-дискусійної частини форуму пройдуть десятки обговорень із провідними істориками, соціологами та культурологами.
Крім того, на “ГаліціяКульт” представлять результати творчих резиденцій, у рамках яких галицькі та слобожанські митці працювали разом. Наприклад, харківський художникПавло Маков, член Королівського товариства живописців та графіків Великобританії, разом із молодими галицькими художниками представить виставку спільного доробку. А куратор анімаційної резиденції, мультиплікатор із Івано-Франківська Роман Дзвонковський продемонструє мультфільм, створений разом із найменшими учасниками культурного форуму.
“Мені пощастило працювати з 12-ма маленькими харків’янами, найменшій з яких було тільки 4 роки, – розповідає Дзвонковський. – Цікаво, що під час спільної роботи ми з дітьми справді стали однією командою, і вони з легкістю почали спілкуватися українською мовою”.

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь