Копії унікальної колекції старовинних книг передали Львову

19/10/2017

Львів отримав копію загублених творів Баха-молодшого. Це унікальна колекція старовинних нот та книжок. Їх оригінал ще кілька років тому в Києві знайшов німецький професор Крістоф Вольф та передав до Берліна, а от копії подарував Львову. У місті вже вишукувалась черга із бажаючих побачити знахідку.

У Львові розмістили приватну бібліотеку Крістофа Вольфа. Цей професор є найбільшим у світі дослідником Йоганна Себастьяна Баха і його синів. Музикознавець зробив сенсаційну знахідку манускриптів Баха-молодшого у київському архіві. Оригінали передали Берліну, але факсиміле цих творів Крістоф Вольф подарував Львову. Колекція складається із сотні видань: мистецтвознавчі книжки та перевидані ноти у 50 томах. Це єдине у світі видання із перекладами на сучасну музичну мову.

Музиканти з різних міст України вже вишикувалися у чергу, щоб подивитися і вивчити ці ноти.

Всі, хто цікавляться музикою професійно, чи є любителем, чи просто хоче потримати в руках ці ноти, може прийти і користуватися ними,
– розповів директор Центру імені Митрополита Андрея Шептицького Олег Яськів.

Розповісти про знахідку вже на початку листопада до Львова на симпозіум приїде особисто Крістоф Вольф.

“Після сенсаційного віднайдення рукописів Баха в Києві і після того, як професор Вольф подарував Україні свою особисту бібліотеку, виникла ідея організації події, симпозіуму для того, щоб дати можливість музикознавцям і професору Вольфу розповісти про сенсаційні знахідки музичні у світі, а також про ті архіви, які ще не знайдені, але є шанс знайти, в тому числі, в Україні”, – зазначив організатор симпозіуму Іван Духнич.

Джерело: 24 Канал

 

No Comments

Залишити відповідь