Кабмін затвердив порядок вилучення з обігу нелегальних книг з Росії і Криму

05/04/2017
За документом, видавнича продукція, яка незаконно поширюється на території України, підлягає обов’язковій конфіскації.

Кабінет міністрів на засіданні у середу, 5 квітня, затвердив порядок вилучення з обігу видавничої продукції, виробленої на території Росії та тимчасово окупованій території України і поширюються без відповідного дозволу за рішенням Державного комітету телебачення і радіомовлення.

Згідно з документом, видавнича продукція, яка поширюється на території України без відповідного дозволу, підлягає обов’язковому вилученню з обігу Держкомтелерадіо.

Уповноважені посадові особи Держкомтелерадіо за результатами перевірок, які здійснюються на підставі звернень правоохоронних органів, юридичних і фізичних осіб за місцем фактичного провадження розповсюджувачем продукції своєї діяльності, розташування його господарських або інших об’єктів, видають обов’язкові для виконання рішення про вилучення з обігу видавничої продукції.

У разі відмови суб’єкта господарювання або його представника надати видавничу продукцію для її вилучення уповноважених осіб звертаються в правоохоронних органах.

Вилучена з обігу видавнича продукція передається на зберігання в Держкомтелерадіо.

Рішення про вилучення може бути оскаржено в судовому порядку.

Нагадаємо, у вересні 2016 року уряд схвалив обмеження на ввезення книг із Росії. За словами голови Держкомтелерадіо, метою документу є обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту.

Як повідомлялося, у 2015 році Державний комітет телебачення і радіомовлення України звернувся до Державної фіскальної служби України з проханням включити до Переліку товарів книжкові видання антиукраїнського змісту.

Джерело: tyzhden.ua

No Comments

Залишити відповідь