Кабмін озвучив невідкладне рішення про українських артистів у Росії

27/02/2019

Кабінет міністрів звернувся до Верховної Ради невідкладно ухвалити законопроект, який регулює гастролювання артистів у Росії. Таке рішення уряд прийняв на засіданні у середу.

Проект рішення зачитав віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко.

“Звернутися до Верховної Ради із проханням невідкладно розглянути та ухвалити проект закону “Про особливості проведення гастрольно-концертної діяльності особами, які беруть участь у видовищних заходах на території держави агресора та на тимчасово окупованій території України”, – зачитав урядовець.

Йдеться про законопроект №8085.

“Він розроблений в тому числі і в уряді із залученням громадськості. Якраз ці всі події (Євробачення. – Gazeta.ua) продемонстрували нагальність цього питання”, – додав Кириленко.

За словами віце-прем’єра, якщо закон реалізують, країна “ніколи більше не стикатиметься під час національного відбору з речами, які сколихнули громадськість”.

У законопроекті йдеться про “реєстр осіб, які провадять гастрольно-концертну діяльність на території держави-агресора”.

Пропонується, щоб артисти повідомляли Службу безпеки України про участь у концертах в РФ. Також забороняються виступи на окупованих Росією територіях.

“Запровадити відповідальність за порушення зазначених вище норм у вигляді адміністративного штрафу від 50-ти до 200-от мінімальних заробітних плат (834,6 тис.грн. – Gazeta.ua)”, – йдеться у тексті.

Також пропонується гастрольний збір для організаторів концертів артистів в РФ. “Надходження від цього збору скеровуються на потреби Збройних Сил України”, – сказано в документі.

Крім того, на засіданні уряд доручив Держкомтелерадіо разом з НСТУ удосконалити правила відбору на Євробачення.

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь