Інститут нацпам’яті випустив ролик про мазепинських козаків

20/01/2021

Український інститут національної пам’яті презентував другий ролик проєкту краєзнавчих лекцій “Український Південь”, який присвячений історії переселення мазепинських козаків у південні регіони країни.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті інституту.

“Ім’я видатного українського гетьмана Івана Мазепи та зазначеного московською пропагандою “Дикого поля” для багатьох не переплітається, а даремно. Бо свій земний шлях гетьман Мазепа завершив тут — на березі Дністра”,  розповідає начальник Південного міжрегіонального відділу УІНП Сергій Гуцалюк.

Як зазначається, ролик розробила студія ONYKO Films. Ініціаторами та координаторами інформаційно-просвітницької кампанії виступив Південний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті. Консультант у ролику – доцент кафедри історії України ОНУ ім. І.Мечникова Володимир Полторак.

Проєкт краєзнавчих лекцій “Український Південь” покликаний деконструювати історичні міфи про заселення південної України, а також розповісти про ключову роль в освоєнні цих територій українцями.

Як повідомляв Укрінформ, Український інститут національної пам’яті розпочав новий проєкт, що розповідає про історію степової України. 11 січня Південний міжрегіональний відділ УІНП випустив перший ролик проєкту – «Український Південь: Історія Білгород-Дністровського», що розповідає строкату історію колишнього Аккерману. Всього планується оприлюднити п’ять лекцій, що висвітлюють різні аспекти історії Південної України.

Джерело: ukrinform.ua

No Comments

Залишити відповідь