Іграшки українського майстра розбирають у світові колекції

05/07/2021

Дмитро Кудря з Олександрії на Кіровоградщині виготовляє іграшки з липи, дуба, ясена, акації, граба та груші.

Роботи майстра зберігаються у приватних колекціях Німеччини, Франції, Нідерландів, Хорватії, Туреччини та інших країн світу.

За освітою він музикант. Gazeta.ua розповів, що освоїв техніку традиційної української художньої обробки деревини самостійно.

“У дитинстві мене не балували іграшками. Батько побудував дім від фундаменту до даху сам. Я любив заходити до нього в майстерню по дереву. Подобалась атмосфера там, запах. Мене потягнуло на ювелірні, менші роботи по дереву. Спостерігав за виробництвом у гуртку гравюри. Ходити туди сам часу не мав, бо вчився в музичній школі” – розповідає.

Випалювати малі іграшки з фанери майстер почав ще в дитинстві.

“То були звірята, а по боках клеїв шматки горіха, ніби їх животи. Тоді дарував рідним, друзям. Коли вже вчився в університеті, то продовжував їх вирізати, навіть продавав. Для різьблення іграшки найкраще підходить липа – це найм’якіша порода в Україні. Граб найтвердіший. Я працюю з дітьми, то вчу саме на липі. Іграшки роблю різні: машинки, звірі та інше. Виходять ще скриньки, тарілки в українському стилі”.

Дмитро Кудря старається відшліфувати іграшку майже ідеально.

“Вирізьбити роботу – одне, а довести до кінця – інше. Зашліфувати, покрити лаком, тут треба бути обережним. Стараюся відшліфовувати все ідеально. Ці дерев’яні екоіграшки корисні для дітей, добре розвивають фантазію”.

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь