Вони не чують звуків, але голосно розмовляють універсальною мовою – мистецтва. До Міжнародного Дня глухих у Великій дзвіниці Києво-Печерської лаври художники з вадами слуху представили свої картини на виставці “Відлуння тиші”. З митцями спілкувалася Леся Головата.

“У кімнаті – тепло, а за вікном – зимно. Донька стоїть і дивиться в своє майбутнє, а поруч лежить наш улюблений кіт”, – одну зі своїх найінтимніших картин – “Зимове вікно” – розшифровує художник Олексій Нашивочніков. Це метафора батьківського суму напередодні розлуки з дорослою донькою, яка покинула батьківський дім та створила свою сім’ю. Коли емоції переповнюють митця, переповідає їх мазками пензля.

“Люди з вадами слуху не можуть почути справжню музику, але через ритм, кольори, переживання творять власну внутрішню мелодію, яку прописують у своїх картинах”, – пояснює художник.

Він пише картини з трьох років, а нині – надихає інших говорити мовою мистецтва як очільник Київської спілки художників із вадами слуху. Це хобі, а офіційна робота – архітектор. Олексій Нашивочніков спроектував вісім станції Київського метрополітену.

“Я народився художником, а освіту архітектора здобув уже в дорослому віці”, – ділиться митець.

П’ятирічною дівчинкою Людмила Шинкаренко потрапила в ДТП, після тяжкої травми втратила слух. Раптовий інформаційний вакуум для дитини став шоком, тому почала компенсовувати творчістю. На всіх полотнах Людмили Шинкаренко розкішні квіти.

“Після аварії пішла до бабусі на поле, а там цвіли квіти, літали метелики. Я відчула, що хочу малювати. Спробувала – і в мене вийшло”, – пригадує мисткиня.

А от Євгена Фіненка найбільше надихають Ван Гог та французькі імпресіоністи. Випускник академії мистецтв уже понад десять років навчає школярів із вадами слуху азам образотворчого мистецтва. Між родиною та роботою викроє вільний час, щоби завершити розпочаті картини.

“Я хочу написати картину, присвячену нашим захисникам – українським військовим”, – ділиться художник.

П’ятнадцять українських та п’ятеро закордонних художників-професіоналів й аматорів упродовж тижня показуватимуть свої картини у Великій дзвіниці Києво-Печерської лаври.

“Є чудовою нагодою показати, яким різнобарвним є внутрішній світ глухої людини. Глухі люди – вони особливі лише жестовою мовою, а так вони ж такі самі, як кожна людина на цьому світі”, – пояснює перший заступник голови Українського товариства глухих Тетяна Кривко.

Джерело: 5.ua