Громаду об’єднала книгозбірня

25/10/2017

На  Сіверщині  осередками культурницького життя, цікавого дозвілля, гуртування людей стають повернуті з небуття, відремонтовані, по-сучасному обладнані сільські бібліотеки.

Так,  у бібліотеці Кіптіської об’єднаної територіальної громади  можна зустріти літніх людей, які  через скайп спілкуються з родичами. Старшокласники узвичаєно користуються комп’ютером, щоби підготувати реферат, а молодь після робочого дня знаходить час для ознайомлення із соціальними мережами.

Для користувачів книгозбірні  працює комп’ютерний клас, а інтернет оплачується за рахунок бюджету об’єднаної територіальної громади. Тож не дивно, що місцеві пенсіонери охочіше почали навчатися комп’ютерній грамотності. Водночас зріс інтерес і до читання, передусім  тому, що книжковий фонд поповнюється новою літературою та періодикою. Бібліотекар частину свого робочого часу  ще й працює книгоношею:  безпосередньо виконує «книжкове замовлення»  односельців, які за станом здоров’я не можуть самостійно відвідати читальню.

Недавно тут  відкрили  клуб мандрівників, охочих до подорожей рідним краєм, а згодом організовуватимуть виставки творів декоративно-прикладного мистецтва, створених руками своїх земляків.

Відроджуються публічні бібліотеки  і  в сусідніх чернігівських селах  та містечках  – Острі, Десні, Носівці тощо.

Це перевірений європейський досвід місцевого самоврядування, який поширює на наших теренах Рада  Європи, коли кожна громада обирає свій шлях розвитку, самостійно вирішує, на що передусім витрачати суспільні бюджетні кошти.

 – Вочевидь люди  щодень переймаються не лише економікою, бізнесом, прибиранням території, асфальтуванням доріг чи впорядкуванням території,  — завважив менеджер Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» Андрій Гук.

 Вони мають культурні, освітні та інші потреби, — продовжив він. —  На Львівщині, приміром, об’єднані територіальні громади відновили роботу народних домів, відкрили нові музичні школи. На Тернопіллі розвивають дитячий спорт, споруджують плавальні басейни. А чернігівці, про що  йшлося вище, реанімували бібліотеки. Погодьтеся, вільний доступ до інтернету, цікаве колективне дозвілля, затишна і тепла сільська читальня створюють комфортні умови для буття людей на своїй землі. А саме це є метою розпочатої в нашій країні реформи.

Джерело: cultua.media

No Comments

Залишити відповідь