Гранти президента України у галузі кінематографії цього року отримають 3 режисера

14/04/2017

У ході засідання колегії Міністерства культури України, на якому розглянули питання про призначення грантів президента України молодим діячам у галузі кінематографії для створення творчих проектів у 2017 році вирішили, що грант у галузі кінематографії отримають троє молодих режисерів.

Про це повідомляє прес-служба НСКУ.

На розгляд Експертної комісії, до складу якої входив і голова НСКУ Тарас Ткаченко, було представлено 9 проектів різних видів та жанрів, серед них 3 неігрових фільми, 4 ігрові та 2 анімаційних.

Як зазначають у НСКУ, особливу увагу у комісії викликали 3 проекти, які виділяються яскравими образами, актуальністю тематики та потенціалом розвитку самого проекту:

  •     Ользі Гавриловій для виробництва анімаційного короткометражного фільму «Світ навпаки»;
  •     Максиму Наконечному для виробництва ігрового короткометражного фільму «Новий рік у сімейному колі»;
  •     Ернесу Сарихалілову для виробництва ігрового короткометражного фільму «Цвях».

Проект анімаційного короткометражного фільму «Світ навпаки» представила компанія «Студія “Червоний собака”», продюсер Олена Голубєва. Загальний бюджет проекту – 464 тис. грн. сума очікуваного гранту – 70 тис. грн. Короткий опис проекту: «У світі, де все навпаки, порозумітись складно. Як знайти спільну мову з тим, хто тобі подобається, але радикально відрізняється від тебе? Може варто змінити себе?»

Проект ігрового короткометражного фільму «Новий рік у сімейному колі» представила компанія «Табор», продюсер Олена Яковіцька. Загальний бюджет проекту – 97 322 грн., сума очікуваного гранту – 80 тис. грн. Короткий опис проекту: «Сім’я змушена вперше зустрічати Новий рік на новому місці. Попри всі намагання, звичного святкового настрою немає і все йде крахом. Майже все».

Проект ігрового короткометражного фільму «Цвях» представило громадське об’єднання «КримСОС», продюсер Таміла Ташева. Загальний бюджет проекту і сума очікуваного гранту – 110 тис. грн. Короткий опис проекту: «З балок зруйнованого будинку хлопчик виймає старі цвяхи. По дорозі додому він випадково розсипає цвяхи і стикається з агресією водія, який пробив шину одним із цвяхів. Незважаючи на перешкоди, хлопчик збирає цвяхи, що розсипалися, і довозить їх для будівництва нового будинку».

Загальний обсяг коштів, передбачений на виплату трьох грантів президента України молодим діячам у галузі кінематографії для створення і реалізації творчих проектів у 2017-му, складає 220 тис. грн.

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь