Головним символом Різдвяного фестивалю у Львові стане зірка “Героїчна”

04/01/2018

Фото з архіву “Дня”

У другий день Різдва, 8 січня, у місті Лева відбудеться традиційний, вже 12-й за ліком, фестиваль «Спалах Різдвяної зірки», також, як і годиться, – велелюдна хода зіркарів.

Цього року свято Різдва у Львові об’єднає два великі фестивалі: Міжнародний різдвяний та «Спалах Різдвяної зірки». Отже, львів’яни і гості міста зможуть  пройти центральними вулицями Львова у сяйві різдвяних красунь, які, за задумом організаторів дійства, щороку спалахують новим змістом, новими ідеями, аби прославити народження Господа Нашого і Спасителя.

Варто нагадати, що ідея фестивалю зародилася у Музеї народної архітектури і побуту ім. Климентія Шептицького. Сьогодні фестиваль є одним із найяскравіших і найвидовищніших різдвяних заходів у Львові, і не тільки у Львові. Завдяки старанням організаторам та ентузіазму майстрів зіркарської справи – Богдану Новаку, Михайлу Швецю, а також підтримці компанії «Львівські ярмарки» та управління культури Львівської міської ради, виготовляти зірки і долучатися до «Ходи зіркарів» стало у місті Лева новою доброю різдвяною традицією.

Головним символом фестивалю-2018 стане зірка «Героїчна», створена із предметів військової амуніції за проектом «Військово-польовий арт» Павла Роутера. Зірку нестимуть бійці АТО.

У ході візьмуть участь творчі колективи із Польщі, Білорусі, Туреччини та Словацької республіки, звісно – містяни та туристи.

Крім ходи зіркарів середмістям Львова, у програмі заходів також церемонія посвяти у зіркарі, спільна коляда та великий різдвяний концерт з участю творчих колективів – українських та з-за кордону.

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь