Меню
Категоріі
Головна мета Мінкультури – втримати позитивну динаміку розвитку українського кіно
30/05/2018 Новини

У Мінкультури відбулись установчі збори новоствореної Експертної ради при Міністерстві культури України з відбору кінопроектів для надання державної фінансової підтримки на виробництво (створення) та розповсюдженняфільмів патріотичного спрямування. Прийом кінопроектів триває з  15 травня по 11 червня 2018 року.

Міністр культури України Євген Нищук висловив сподівання, що подані проекти продовжать позитивну динаміку розвитку українського кіно.

«Ми сподіваємось отримати якісні заявки, які б суттєво змінили те, що ми маємо зараз у телепросторі та продовжили якісний поступ українського кінопродукту на фестивальних майданчиках та кіноекранах.  Для мене, як для члена Уряду, дуже важливо, щоб цей процес не зупинявся, щоб ми могли мати добру динаміку і, сподіваюсь, збільшення фінансування на наступний рік», – відзначив Євген Нищук.

«Переконаний, буде надходити багато проектів створених у ко-продукції з нашими європейськими та світовими партнерами. Це все дає нам можливість бути прогресивною, інтелектуальною, сучасною, актуальною, культурною країною та якісно презентувати себе у світі».

Окремо Міністр культури зупинився на процедурі проведення конкурсного відбору.

«Конкурсний відбір проводиться у два етапи. Перший – члени Експертної ради проводять дистанційне оцінювання кінопроектів протягом двадцяти календарних днів з дати отримання заявок. Але, термін може бути змінений, зважаючи на кількість поданих проектів», – говорить Міністр культури.

«Під час другого етапу конкурсного відбору – суб’єкти кінематографії, кінопроекти яких допущені до другого етапу конкурсного відбору, презентують їх на відкритому засіданні Експертної ради».

За словами Міністра культури, після проведення презентаційної сесії члени Експертної ради здійснюють оцінювання кінопроекту за такими критеріями: оригінальність ідеї; актуальність теми; драматургічна якість сценарію; соціальна важливість; режисерське бачення; продюсерське бачення; творчий потенціал авторської групи; досвід реалізації кінопроектів продюсера та художня якість попередніх робіт; відповідність кошторису витрат масштабам кінопроекту; наявність інших джерел фінансування; відповідність матеріально-технічної бази, яка використовуватиметься для виробництва фільму, драматургічній якості сценарію, режисерському та продюсерському баченню.

«Дійсно, держава вперше робить подібний стартап на підтримку того, щоб якісно змінити  картину  вітчизняного кіно – та – телепростору. Важливо, що однією з обов’язкових умов підтримки та інвестування цих фільмів – є  відсутність в цих проектах представників з країни агресора, зокрема,  в адміністративно-творчому складі».

Перелік фільмів патріотичного спрямування для виробництва та розповсюдження яких надається державна фінансова підтримка, затверджуватиметься Кабінетом Міністрів України за поданням Мінкультури.

Після здійснення передбаченої законом тендерної процедури Міністерство культури відкриє фінансування. Зокрема, бюджетні кошти спрямовуватимуться на виробництво просвітницьких фільмів патріотичного спрямування в обсязі до 100 відсотків включно загальної кошторисної вартості виробництва відповідного фільму; виробництво фільмів патріотичного спрямування в обсязі до 80 відсотків загальної кошторисної вартості виробництва відповідного фільму за умови, якщо заявник підтвердить наявність у нього коштів, необхідних для фінансування виробництва фільму, в обсязі не менше 20 відсотків загальної кошторисної вартості виробництва; виробництво телевізійних фільмів, телевізійних серіалів патріотичного спрямування в обсязі до 50 відсотків загальної кошторисної вартості виробництва відповідного телевізійного фільму, за умови, якщо заявник підтвердить наявність у нього коштів, необхідних для фінансування виробництва телевізійного серіалу, в обсязі не менше 50 відсотків загальної кошторисної вартості виробництва.

Під час першого установчого засідання Експертної ради з відбору кінопроектів для надання державної фінансової підтримки на виробництво (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування, головою дорадчого органу було обрано українського режисера Андрія Дончика, який висловив сподівання на плідну співпрацю та зауважив, що попереду багато кропіткої роботи.

«Робота буде важка, вже зараз видно, що буде подано чимало проектних заявок і опрацювати їх за відведені 20 днів буде надзвичайно важко. Але це великий крок вперед, адже до цього моменту телевізійні серіали не підтримувалися і, думаю, вже за рік на телеканалах ми зможемо побачити якісні зміни. Я переконаний, є багато відкладених у часі цікавих сценаріїв, які було важко реалізувати без допомоги держави. Зараз така допомога буде і, сподіваюсь, це відчуватиметься одразу. Окрім цього, буде підтриманий якісний кінопродукт. Ми вже бачимо, що  релізи українського кіно відбуваються майже щотижня, вже є конкуренція і це надзвичайно приємно», – говорить Андрій Дончик.

Джерело: Міністерство культури України

Залишити відповідь

Ви маєте бути ви увійшли щоб залишити коментар.

* *