Газета по-українськи Культура “За звірства Путіна має відповідати вся російська інтелігенція”

12/06/2018

— Зрозуміти головного героя без розуміння історичних подій неможливо, — каже російський режисер Лев Прудкін, 43 роки.

У київському кінотеатрі “Україна” показали його фільм “Ніхто”. Головний герой картини генерал КДБ відправляє до Криму дружину-кінозірку. Туди ж їде його племінник. Незабаром загинуть усі рідні КДБіста. Дія відбувається в серпні 1991-го, у дні московського путчу, що призвів до розпаду СРСР.

— Усі трагедії в житті генерала пов’язані зі структурою, в якій він служив, — говорить Прудкін. — Думав, що зможе реалізуватися там найкраще. Не врахував, що все має свою ціну. Втрата дружини, роботи й сенсу існування — результат компромісів, на які свого часу пішов.

— Головний герой картини — найбільш привабливий. Має владу і платить за це. Хоча сам жодного злочину не вчинив, старався не заплямити руки кров’ю. Режисер хотів сказати, що за звірства радянської влади й теперішньої Путіна має відповідати вся російська інтелігенція, — коментує після сеансу французький кінокритик Каміла Ренце, 31 рік.

— Спочатку це мала бути мелодраматична, трохи детективна історія. Зйомки почали 10 років тому. Російські актори Єлизавета Боярська, Наталія Вдовіна, В’ячеслав Жолобов — друзі режисера. Через брак коштів роботу над картиною відклали. А коли відновили її, знімати в Криму таке кіно було неможливо. Тому повністю відтворили реалії півострова в Ізраїлі. Побудували санаторій, ­знайшли будівлю, що нагадує дачу члена Політбюро КПРС. Із першого проекту у фільмі лишилося 10 хвилин, — додає Ренце.

Єдиний український актор у стрічці — 34-річний Дмитро Сова. Зіграв пляжного рятувальника, коханця дружини генерала.

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь