«ФІОЛЕТ» ЗАСПІВАЛИ НА ВІРШІ ЛІНИ КОСТЕНКО І ВАСИЛЯ СТУСА

20/08/2016

Фіолет

Український гурт «Фіолет» випустив міні-альбом «Навірші», до якого увійшли пісні на поезію українських класиків.

«Підбір віршів тривав дуже довго, адже мені важко дається чужа лірика в плані емоційного осягнення, – розповідає Cultprostir лідер «Фіолету» Сергій Мартинюк, який сам пише вірші. – Але коли прийшов час записувати альбом, я обклався сотнями книжок, відкрив ноутбук і почав шукати матеріал. Зупинився на поезіях, в яких відчув, що так міг би написати я сам».

До нової платівки увійшло п’ять композицій на вірші Ліни Костенко, Миколи Вінграновського, Василя Стуса, Дмитра Павличка та прочитана поезія Григорія Чубая.

«На мій погляд, це далеко не радійний формат, а запис для плеєрів та хороших навушників, з яким прогулянки останніх днів цьогорічного літа та перших тижнів осені видадуться значно атмосфернішими», – переконаний Сергій Мартинюк. Також він поділився, що учасники «Фіолету» хочуть презентувати альбом «Навірші» в якихось «виняткових обставинах». Наразі гурт думає над тим, щоб зіграти його наживо на «Форумі видавців» у Львові.

В майбутньому «Фіолет» планує продовжити проект «Навірші», взявши для пісень тексти сучасних поетів. Сергій Мартинюк сказав, що до цього альбому увійдуть поезії Юрія Іздрика та Сергія Жадана. «Це поети, які тримають руку на пульсі літературного життя і взагалі всього, що відбувається в Україні», – говорить музикант.

Нещодавно гурт «Фіолет» розпочав карудфандингову кампанію для запису і випуску нового EP TrueLove. А в жовтні колектив планує вирушити в тур українськими містами на підтримку цієї платівки.

Джерело: cultprostir.ua

No Comments

Залишити відповідь