Фільм за романом Жадана почали знімати на Луганщині

01/08/2017

У Старобільську (Луганська область) стартували 31 липня зйомки фільму “Ворошиловград” за романом відомого українського письменника Сергія Жадана.

Згідно з повідомленням прес-служба Держкіно, зйомки “Ворошиловграду” триватимуть до вересня 2017 року. А в прокат фільм надійде вже у 2018 році.

Автор роману – Сергій Жадан – також візьме учатьс у зйомках, він зіграє одну з епізодичних ролей. Раніше Жадан зіграв роль міліціонера у фільмі “Любові стане на всіх” за власним оповіданням “Ромео”.

Головні ролі у “Ворошиловграді” виконаються – Олег Москаленко (Герман), Олексій Горбунов (пастор), Володимир Ямненко (Коча), Руслана Хазіпова (Оля), Георгій Поволоцький, Євгенія Муц (Катя), Ігор Портянко.

За сюжетом, Герман повертається до містечка свого дитинства у степах Донбасу, щоб знайти зниклого брата і врятувати його бізнес. Проте реальність виявляється хиткою, майбутнє – невизначеним, а минуле викликає гостру ностальгію. Ця лірична і жорстка, соціальна і метафізична, меланхолійна й реалістична історія сповнена безмежних просторів, спогадів, сновидінь, мрій, джазу та духу справжньої дружби.

Жадан зазначив, що сценрій фільму буде суттєво відрязнятися від роману.

“Нинішній готовий сценарій кардинально відрізняється від оригінального роману, й саме це буде однією з причин, що фільм сподобається або не сподобається глядачеві. Тим, хто любить книжку, не вистачить деяких сцен. Але ми сподіваємося, що наш глядач розумний і уважний, і усвідомлює, що кіно – це не література, що фільм не зобов’язаний бути ілюстрацією книжки”, – розповів він.

Також відомо, що герої між собою будуть спілкуватися мовою оригінального тексту, тобто суржиком.

“Люди з вищою освітою говоритимуть чистою українською або чистою російською, але оскільки кількість таких героїв невелика, то більшість буду говорити суржиком”, – додав Жадан.

Довідка: Сергій Жадан опублікував “Ворошиловград” в 2010 році. Роман був перекладений польською, французькою, російською та німецькою мовами. Нещодавно книгу видали у США. Роман також отримав кілька великих літературних премій. Зокрема, за версією літературної премії ВВС Україна цю книгу назвали найкращим українським романом десятиліття.

Головний герой роману — молодий хлопець, який змушений повернутися в рідне містечко на Луганщині, щоб захистити бізнес брата від рейдерських захоплень.

Джерело: 24tv.ua

No Comments

Залишити відповідь