Фільм-розслідування «Гібридна історія», який зняв росіянин покажуть українцям

14/03/2018

Телепрем’єра фільму-розслідування Сергія Лойка «Гібридна історія» відбудеться 15 березня

14 березня у Києві відбулась презентація документального фільму «Гібридна історія» військового журналіста Сергія Лойка, автора бестселерів «Аеропорт» та «Рейс».

Глядачі зможуть подивитися 4-серійний фільм 15-17 березня на українському телеканалі «Прямий».

«Офіційна прем’єра цього фільму відбудеться на каналі «Прямий» 15 березня о 20:00. В перший день будуть показані 1 і 2 серії, 16 і 17 березня – по одній», – сказав Лойко.

При цьому він зазначив, що вже зараз фільм можна подивитися на YouTube.

«Цей фільм цієї хвилини вже знаходиться на YouTube, і всі 4 серії можна подивитися. Посилання можна знайти на обох моїх акаунтах на Facebook. Хоча фільм зроблений за підтримки каналу «Прямий», права на фільм належать мені, і я всім його віддаю», – підкреслив режисер.

Він розповів, що поштовхом до дослідження послужили брифінги голови СБУ в середині серпня 2017 року про одну спецоперацію, проведену в Україні російськими спецслужбами.

«Я прочитав про брифінг Грицака, потім подивився відео, мене це зацікавило, тому що історія здалася мені неймовірною… Три українця, колишніх учасника АТО, які зі зброєю в руках захищали свою батьківщину, раптом їдуть до Москви як заробітчани на 7 днів. У них був складний маршрут Москва-Тольятті-Курчатов, в цих трьох містах вони повинні були зображати з себе не ремонтників-будівельників, а терористів-підривників. Їм запропонували гроші – до 1 тис. дол. наприкінці першого дня, поспостерігавши за діями “бригадира”, який, зокрема, 4 рази телефонував до України за спеціальним номером і згідно із спецінструкцією читав текст, з якого було зрозуміло, що вони щось мають підривати, двоє хлопців зрозуміли, що їх використовують «втемну», переконали «бригадира», що беруть участь у чомусь небезпечному і поганому, і вночі все зірвалися назад до України. А жінка, яка їх найняла, після того як вони повернулися і все розповіли, опинилася у в’язниці. Її коханий Сергій Соколов – головний організатор всієї  цієї справи – вже перебував у Росії», – говорить Лойко.

Він зазначив, що в серіалі багато інтерв’ю, зокрема самого Соколова, яке було записано до його арешту в Москві.

За словами Лойка, робота над фільмом велася протягом 5 місяців, і в ході неї відкривалася «дивовижна картина». Так, Соколов з’являвся як «аналітик» на всіх російських телеканалах, в найбільш рейтингових програмах, розповідаючи про те, що малайзійський «Боїнг» підірвали західні спецслужби, заклавши в Амстердамі на борт літака вибухівку, що в Україні в спеціальному таборі готують терористів для засилання до Росії, що Вороненкова в Києві вбили бандити на замовлення Дніпропетровського ОЗУ за участю співробітників СБУ, що був кілер, який в свою чергу вбив кілера Вороненкова. І інтерв’ю цього останнього «кілера» було показано в прайм-таймі у програмі «Пусть говорять» для мільйонів російських глядачів.

«І тільки тоді я став відноситься до цієї історії про трьох атошників серйозно. Я зрозумів, що вона випливає з усіх цих подій. Шар за шаром ми розкрили цілу низку оперативних заходів на території України, яка повинна була, я думаю, закінчитися військовим вторгненням і новою військовою кампанією… Я знайшов всіх учасників – непрямих і прямих – всіх цих подій, і це можна вбудувати в парадигму всього правління Путіна за 18 років. А воно почалося із вибухів будинків у Москві, потім були вбивства журналістів, політиків, була школа в Беслані, де загинуло 130 людей, останні події – анексія Криму, вторгнення в Україну, Сирія», – підкреслив Лойко.

Він сказав, що фільм – це дослідження методів гібридної війни. Це історія однієї оперативної групи під назвою Федеральний інформаційний центр «Аналітика і безпека». Зараз і глава ФІЦ Олександр Мільченко, який за тиждень до прибуття до Москви українських атошників заявив у російській телепрограмі, що побоюється терористів, які готуються в Україні, і Соколов заарештовані і перебувають у слідчому ізоляторі в Москві за обвинуваченням в організації фальсифікації терористичного акту і зберігання зброї.

Лойко також повідомив, що три атошника проходять свідками у справі, а жінка, яка найняла їх, заарештована. Її адвокат свого часу захищав російських офіцерів Єрофєєва і Александрова, захоплених на Донбасі. Суд уже почався.

Сам Лойко з цього сюжету має намір написати книгу.

«Буде книга – у вересні я почну над нею працювати. Поки що збираю додатковий матеріал. Це буде художня книга, з вигаданими героями, але заснована на реальних подіях. Вона міститиме 90% фактичного матеріалу», – уточнив він.

Журналіст переконаний, що цей фільм більш важливий для Росії, ніж для України: «Подивившись цей фільм, дуже важко продовжувати вірити в «розп’ятого хлопчика».

Джерело: glavcom.ua

No Comments

Залишити відповідь