Фільм про Тараса Шевченка знімуть у Казахстані

19/07/2016

Українські кінематографісти прибули на захід Казахстану в Мангістауську область, щоб зняти фільм про поета і художника Тараса Шевченка. Фільм буде називатись “Таразі. Прощання з пустелею”.

Про це повідомляє artnews.in.ua.

Зйомки почнуться восени. Поки підбирають локації та потрібний склад акторів.

Режисером-постановником і автором сценарію фільму став Олександр Денисенко. Він вже працював з образом Шевченка, коли писав книгу про любов Тараса і Ликери Полусмак “Сердешний рай”.

“Це абсолютно вигадана історія про Шевченка. Художня вигадка на базі його творчості: картин і гравюр, які він малював, перебуваючи в 7-річному засланні. Фільм можна навіть назвати “істерном”, бо письменник в ньому практично не читає віршів, а більше б’ється на шаблях, стріляє, скаче на коні”, – каже Денисенко.

Фільм присвячений життю Шевченка під час військової служби в Новопетровському форті (півострів Мангішлак, нині Мангістау). Основна дія розгортатиметься влітку 1857 року – в останні 3 місяці його заслання, що тривало близько 10 років на службі в царській армії.

Весною цього року проходив народний кастинг “Я – Шевченко” з метою знайти виконавця головної ролі у фільмі. До кастингу запрошували чоловіків віком 30-50-років з акторським досвідом.

За словами автора картини, у перелік місць, де пройдуть зйомки, увійшли підземні мечеті Бекет-Ата, Шакпак – Ата і Султан Епе, провал Жигилган.

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь