Фільм про Лесю Українку не отримав державного фінансування

14/10/2019

Рада з державної підтримки кінематографії задовольнила вимогу міністра культури, молоді та спорту Володимира Бородянського і скоротила список переможців 11 конкурсу Держкіно.

Новий список став коротшим на 55 проєктів. Про це стало відомо із опублікованих списків переможців на сайті Держкіно. Таким чином до списку не потрапив байопік про Лесю Українку.

Фільм планували приурочити до 150-річчя з дня народження Лесі Українки, яке буде у 2021 році. Українсько-грузинська картина «Леся» Нани Джанелидзе мала стати найдорожчим проєктом пітчингу. Держкіно планувало виділити на фільм 50 мільйонів гривень.

Картина розповідає про життя Лесі Українки. Головну роль мала зіграти українська актриса Дарія Полуніна. У фільмі зображений один з найдраматичніших етапів у долі поетеси – час, який вона провела з Сергієм Мержинським наприкінці його життя. Леся Українка самовіддано піклувалась про коханого, намагаючись полегшити його останні дні. Саме тоді вона написала одну зі своїх найвідоміших поем «Одержима». За підтримки Українського культурного фонду був відзнятий трейлер. Тепер робота над великим проєктом може бути призупинена.

Загалом рішенням Ради з державної підтримки кінематографії затвердили Перелік переможців Дванадцятого конкурсного відбору, до якого увійшли 34 проєкти.

Джерело: business.rayon.in.ua

No Comments

Залишити відповідь