Фестиваль “З країни в Україну” підвибває перші підсумки на Донбасі

03/07/2016

Фестиваль “З країни в Україну”, що триває на Донеччині, підбиває перші підсумки. Він розпочався у п’ятницю в Покровську. Зараз фестивальні майданчики розташовані в одному з парків міста Бахмут, що раніше називалося Артемівськ.

У Бахмуті діють основні майданчики фестивалю – ремесла, лекторій, проект “Відкрита бібліотека”, науковий, громадський та літературний майданчики.

“Це привід зібратися і презентувати свою роботу. У Бахмуті потужний громадський рух. У 2000-х ми провели перші публічні громадські слухання в Україні. Так вдалося відмовити місцеву владу розташувати в нашому районі сховище відпрацьованих ядерних відходів у покинутих рудниках”, – каже голова правління громадської організації “Розвиток демократії і жіночих ініціатив “Дія” Лідія Мирошниченко.

Найбільше на фестивалі локацій для дітей.

“Я подивилася фотовиставку кілька разів. Навіть не віриться, що наш край такий красивий, і Україна в цілому. Раніше про це не замислювалася”, – каже старшокласниця Катерина.

Фестиваль закінчує перший заїзд. Наступний розпочнеться в п’ятницю, 8 липня у Лисичанську. Всього фестивальні майданчики відвідають 11 міст.

“Фестивальна культура в Україні з’являється поступово, але вже є. Раніше були тільки фестивалі. Цього року, на відміну від попередніх двох, ми веземо в маленькі міста на Сході не готові проекти, а технологію, як це зробити. У кожному з міст маємо своїх локальні команди. Коли фестиваль закінчиться, вони отримають досвід і зможуть далі створювати свої місцеві проекти”, – говорить організатор фестивалю Денис Блощинський.

Нагадаємо, фестиваль “З країни в Україну” відбувається вже третій рік поспіль.

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь