Фестиваль “Яворівські забавки” пройде вперше

09/08/2016
Фестиваль "Яворівські забавки" пройде вперше

Перший фестиваль “Яворівські забавки” 19 серпня відбудеться у місті Яворові Львівської області.

Мета фестивалю – відродження, збереження й розвиток українських народних традицій із виготовлення забавок. Популяризація традиційних народних ігор, найкращих зразків народної творчості, залучення широкого кола населення до вивчення фольклору.

Яворівська забавка (саме – забавка, а не іграшка, оскільки походить від – забавляти, бавити, заспокоювати) – це унікальний випадок у народному декоративному мистецтві України. Вважають, що яворівські забавки мають властивість відганяти усе лихе. Вони не шкодять здоров’ю дітей, бо виготовлені, винятково, з деревини, а розписуються лише безпечними аніліновими фарбами, що замінили рослинні барвники.

У місті Яворові кустарне виробництво дерев’яних забавок започатковане в ХVІІІ ст. і найбільшого піднесення досягло у середині ХІХ ст.

Ці іграшки прикрашають традиційним яворівським розписом, для якого ще на зорі яворівської забавки використовували 3 кольори: зелений (символізує траву та листя), червоний (плоди та ягоди), синій (небо та воду), а на початку ХХ ст. почали використовувати четвертий колір – жовтий (сонце).

Джерело: gzaeta.ua

No Comments

Залишити відповідь