“Дитячий Кобзар” шрифтом Брайля поповнив фонд Національного музею Тараса Шевченка

23/03/2018

Нещодавно експозиція Національного музею Тараса Шевченка поповнилась «Дитячим Кобзарем» шрифтом Брайля від «Видавництва Старого Лева». Тепер книга буде розміщена для користування в експозиції, а також використовуватиметься під час екскурсій та занять з незрячими та слабозорими відвідувачами

Національний музей Тараса Шевченка – музейний закладів,  який постійно порушує тему інклюзії та доступності до мистецтва, займається підготовкою та проведенням інклюзивних програм. На сьогодні музей став своєрідним культурно-мистецьким майданчиком для відвідувачів з порушенням зору, слуху, опорно-рухового апарату.

З 2014 року тут діє програма «Музей без бар’єрів: від теорії до практики», спрямована на забезпечення доступу до колекції та музейних програм  для всіх відвідувачів, не обмежується ні фізично, ні ментально. Фахівці музею розробляють спеціалізовані екскурсії і арт-терапевтичні програми для сприйняття інформації людьми з особливими потребами. Багато робиться для адаптації експозиції музею до потреб слабозорих з метою максимально доступно подати матеріал. Є значна кількість предметів із дублетного фонду до яких можна торкатись руками, які допомагають відобразити певні аспекти життя та творчості Тараса Шевченка.

«Оскільки ми проводимо досить широку роботу з відвідувачами, які мають різні обмежені фізичні можливості, то для нас кожен такий подарунок від партнерів – це вагома підтримка», – розповідає генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус.

«З Видавництвом Старого Лева ми співпрацюємо вже давно, вони значно допомагають розширити наші можливості у роботі з слабозорими людьми. Відтепер спеціально розроблені екскурсії доповняться можливістю те тільки слухати а й читати шрифтом Брайля. Наразі, науковці музею продовжують працювати над новими формами спеціалізованих екскурсій».

«Дитячий Кобзар» надрукований і озвучений в Ресурсному центрі освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету “Львівська політехніка” в рамках проекту «Книга для незрячих» у 2018 році. Керівник Центру Оксана Потимко залучила до створення аудіоверсії 12 незрячих дітей віком від 8 до 13 років, а також відомих львівських артистів і музикантів (Оксана Муха, Олександр Божик, Славко Нудик, Андрій Хавунка, Павло Табаков, Олеся Киричук, Дмитро Кацал). «Видавництво Старого Лева» виступило фінансовим партнером друку «Дитячого Кобзаря» шрифтом Брайля. Книга вийшла накладом 120 примірників та розповсюджується безкоштовно.

За словами головного редактора «Видавництва Старого Лева» Мар’яни Савки, Національний  музей Тараса Шевченка є давнім партнером видавництва,  спільно реалізовувались різноманітні проекти, проводились презентації та акції. Серед іншого, фонди музею поповнились виданнями «Шевченко від А до Я» та «Дитячий Кобзар»

«Шевченко шрифтом Брайля  – спільний задум, який нарешті реалізовано. Думаю, що це не останній варіант нашої співпраці з музеєм. Це видання було вже давно був на часі. Ці книги так само отримали бібліотеки, школи та спеціалізовані центри, які працюють з людьми з вадами зору по всій Україні», – говорить Мар’яна Савка.

Джерело: Міністерство культури України

No Comments

Залишити відповідь