Двоє українців стали претендентами на міжнародну літературну премію

17/10/2017

Серед претендентів на дитячу літературну премію Астрід Ліндгрен — українські письменниця Зірка Мезантюк та художник Кость Лавро.

Список претендентів оприлюднили під час книжкової виставки у Франкфурті – 235 кандидатів з 60 країн світу. Призовий фонд — 5 мільйонів шведських крон (майже 14 млн грн).

Зірка Мезантюк — буковинський автор 17 дитячих та підліткових книжок. Серед них “Казочки-куцохвостики”, “Таємниця козацької шаблі” та “Як я руйнувала імперію”. Також письменниця лауреат міжнародного літературного конкурсу у США та Літературної премії імені Наталі Забіли.

“У казках я ціную те, що в них є добро і зло, адже змалечку слід виробляти гарт і до зла і не загодовувати малюка солодким і рожевим. Саме тому я не боюся у своїх текстах показувати подібні речі. Щодо техніки письма для дітей різного віку — треба бачити перед собою дитину, читача. У нинішній дитячій літературі має бути високий рівень динамізму, сюжет має бути щільніший ніж колись. Адже якщо не захопиш дитину книжкою, то вона її покине та побіжить дивитися телевізор.” – розповідає письменниця.

Кость Лавро — ілюстратор дитячих книжок, головний художник видавництва “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА”. Ілюстрації до книги “Ніч перед Різдвом” здобули “Книгу року” у номінації Найкраща дитяча книга. Права на книги з ілюстраціями Лавра придбали видавництва з США, Франції, Швейцарії.

“Ескіз до казки може народитися в голові за одну мить, але на папір він переноситься старанно, з математичною увагою до кожного міліметра зображення. Діти – найвимогливіша аудиторія і одразу ж помічають, коли той же заєць намальований нашвидкуруч та недбало. Тому шлях до будь-якого звіра (художник найчастіше зображує звірів) з голови і до кінчика пензля лежить через серце.” – каже ілюстратор.

Меморіальна премія Астрід Ліндгрен заснована у 2002 році. Лауреатами можуть стати письменники, ілюстратори чи організації з будь-якої країни світу. Їх твори мають мати високий художній рівень та відповідати гуманістичним ідеалам і цінностям, як у творчості Астрід Ліндгрен. Переможця визначає журі з 12 осіб: дитячі письменники, бібліотекарі, ілюстратори, критики та член родини Ліндгрен. У 2017 премію отримав німецький ілюстратор Вольф Ельбрух.

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь