Два військові оркестри заграли на залізничному вокзалі у Львові з нагоди Дня Героїв Крут

29/01/2018

Сьогодні, 29 січня, Львів приєднався до загальнонаціонального флеш-мобу 100-річчя подвигу Героїв Крут. З цієї нагоди в касовій залі залізничного оркестру виступило два військові оркестри та хорова капела «Трембіта».

Присутні на вокзалі змогли почути гру оркестрів Національної академії сухопутних військ ім. П. Сагайдачного та  2 Галицької бригади Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії. Спеціально до цієї події два оркестри пройшли своєрідне «бойове» злагодження, тому грали разом.

Розпочався флеш-моб із виконання пісні «Сто бійців». В ній описуються події бою під Крутами та сучасна ситуація в Україні. Крім того у виконанні хору та оркестру прозвучали композиції «Крути», «За Україну, за її волю», стрілецькі, козацькі та пісні УПА. Завершився виступ виконанням гімну України, який заспівали усі присутні на вокзалі.

Окрім Львова, флеш-моб також проведуть у всіх обласних центрах, де діють військово-музичні осередки, зокрема у Києві, Харкові, Чернігові, Дніпрі, Запоріжжі, Одесі, Вінниці, Тернополі та Івано-Франківську.

Довідка «Дня»

В 1918 році 29 січня біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам’ятне відбувся бій між підрозділом російської Червоної гвардії та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва».

Бій був не рівним і тривав близько п’яти годин. Підрозділом російської Червоної гвардії, який налічував понад чотири тисячі вояків, керував есер Михайло Муравйов. Натомість загін київських курсантів і козаків «Вільного козацтва» нараховував близько чотирьох сотень осіб.

Завдяки діям відважних курсантів наступ ворога вдалося призупинити. На чотири дні військо Муравйова стало небоєздатним. Завдяки цьому українська сторона змогла укласти Брест-Литовський мирний договір, який дав шанс українській державності.

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь